Bizness, Eksports

Uzbekistānā gaida Latvijas sviestu, zivis un maizi

Uzbekistāna, kur iedzīvotāju skaits lēšams ap 30 miljoniem, ir ieinteresēta iepirkt Latvijā ražotu sviestu, piena produktus, zivju izstrādājumus, kā arī maizi un konditorejas izstrādājumus, pēc vizītes un vairāku semināru organizēšanas šājā valstī portālam la.lv atzina biedrības ” Zemnieku saeima” valdes locekle Edīte Strazdiņa.

“Mūsu galvenie eksporta produkti varētu būt sviests un piena produkti, zivju izstrādājumi, maize un konditorejas izstrādājumi. Arī Latvijas ekspertu konsultāciju pakalpojumi, jo tie Uzbekistānā visos līmeņos ir ļoti augstu novērtēti. Tāpat šobrīd notiek sarunas par mūsu speciālistu palīdzību laboratoriju darba uzlabošanai Uzbekistānā. Latvijai ir ļoti lielas iespējas strādāt ar 30 miljoniem iedzīvotāju bagātu valsti,” sacīja Strazdiņa.

Savukārt saistībā ar Uzbekistānas produktu importu viņa atzina, ka ne visi produkti Uzbekistānā ir atbilstoši tām prasībām, kādas būtu vajadzīgas ievešanai Latvijā. Tomēr daudzu ražotāju sulām, sulu biezeņiem, saldētiem un kaltētiem augļiem, melonēm, vīnogām, rozīnēm un riekstiem ir ļoti augsta kvalitāte. ” Jautājums, vai mēs būsim gatavi maksāt par šiem produktiem krietni augstāku cenu?” sacīja Strazdiņa.

Minētās atziņas tika gūtas marta nogalē, kad E. Strazdiņa Uzbekistānā izstādes “AgroWorld Uzbekistan 2017” un Zemkopības ministra Jāņa Dūklava vizītes laikā organizēja un vadīja semināru, kurā Latvijas pārstāvji informēja gan par sadarbības iespējām, gan prasībām, kādas Uzbekistānas ražotājiem būs jāievēro, importējot savus produktus Latvijā.

Pasākuma galvenā tēma bija uzzināt, kādus pārtikas produktus Latvijas ražotāji varētu eksportēt uz Uzbekistānu un kādus no Uzbekistānas importēt Latvijā un ES. Tāpat Latvijas speciālisti Uzbekistānas pārstāvjus iepazīstināja ar kvalitātes prasībām, kuras jāievēro, lai produkti nonāktu līdz mūsu patērētājiem, norādīja uzņēmēja.

Seminārā ar prezentācijām uzstājās arī Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta ” Bior” direktors Aivars Bērziņš, VSIA Sertifikācijas un testēšanas centra bioloģiskās lauksaimniecības sektora vadītājs Dzintars Vīņauds, zemnieku saimniecības „Lielvaicēni” saimnieks Artūrs Grudovskis, Pārtikas un veterinārā dienesta robežkontroles departamenta direktores vietniece pārtikas un nepārtikas preču robežkontroles jomā Tatjana Garanča.

Šobrīd Edīte Strazdiņa izstrādā nākamo semināru plānu, kas Uzbekistānā notiks no 27.līdz 28.aprīlim. Šādi semināri tiek organizēti jau otro gadu ar Latvijas vēstniecības Uzbekistānā un USAID atbalstu.

Biedrība „Zemnieku saeima” dibināta 1999.gadā, tās biedri apsaimnieko  vairāk kā 500 000 ha lauksaimniecībā izmantojamās zemes (augkopība 54%, piena lopkopība 38%, citas nozares 8%) un savās saimniecībās nodrošina darbu vairāk kā 4000 darbiniekiem.

Pievienot komentāru