Laukos
Graudkopība

Uzlabos atsevišķu mēslošanas līdzekļu izsekojamību0

Mēslošanas līdzekļu tirgotājiem katru gadu līdz 31.janvārim Valsts augu aizsardzības dienests (VAAD) būs jāinformē par iepriekšējā gadā iztirgoto daudzumu mēslošanas līdzekļiem, kuru pamatsastāvdaļa ir magnija nitrāta heksahidrāts, tādējādi sekmējot šo mēslošanas līdzekļu izsekojamību, paredz valdības otrdien akceptētais Mēslošanas līdzekļu aprites likuma grozījumu projekts.

Zemkopības ministrija (ZM) skaidro, ka attiecīgo mēslošanas līdzekļu izsekojamību nepieciešams uzlabot, jo kālija nitrātu, nātrija nitrātu, kalcija nitrātu un kalcija amonija nitrātu, amonija nitrātu ar augstu slāpekļa saturu un magnija nitrātu, kura galvenā sastāvdaļa ir magnija nitrāta heksahidrāts, var izmantot ne tikai augu mēslošanai, bet tie ir arī sprādzienbīstami un izmantojami ļaunprātīgos nolūkos.

Šajā nolūkā ZM rosina noteikt, ka iepriekšminēto mēslošanas līdzekļu tirgotājam pirms minēto mēslošanas līdzekļu tirdzniecības uzsākšanas VAAD jāiesniedz tirdzniecības vietas faktiskā adrese, kā arī katru gadu līdz 31. janvārim VAAD jāinformē par iepriekšējā gadā iztirgoto minēto mēslošanas līdzekļu daudzumu. Tādējādi plānots nodrošināt attiecīgo mēslošanas līdzekļu izsekojamību un iespēju novērst nelikumīgas darbības ar attiecīgiem mēslošanas līdzekļiem.

Plānots, ka likuma norma stāsies spēkā 2020.gada 1.janvārī.

Tāpat tiek piedāvāts precizēt, kad tirgotājs drīkst pārdot mēslošanas līdzekli vai substrātu, kā arī, kuros gadījumos VAAD ir tiesīgs anulēt komersanta reģistrācijas apliecību.

LA.lv