Laukos
Bizness

Uzņēmējs: Gaļas “pagrīdes cehi” ir valsts mēroga problēma0

Ilustratīvs attēls. Foto – LETA

Informācija par to, ka atkal atklāts kārtējais pagrīdes gaļas cehs – šoreiz Grobiņā, atkārtoti apliecina, ka melnais un pelēkais sektors gaļas produktu ražošanas nozarē arvien ir milzīgs, uzskata gaļas pārstrādes uzņēmuma “HKScan Latvia” Pārdošanas direktors Heino Lapiņš.

Viņa ieskatā skumjākais fakts šajā gadījumā ir ne tikai nodokļu nemaksāšana valstij, bet arī tas, ka pagrīdes cehi neievēro nekādas stingras kvalitātes prasības, jo gluži vienkārši nav spiesti to darīt. Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) nevar kontrolēt ražotni, kuras darbība pretēji likumā noteiktajam nav oficiāli reģistrēta.

“Uzskatu, ka tā ir valsts mēroga problēma, kurai risinājums meklējams arī pircēju attieksmes maiņā pret to, kādas kvalitātes produktus izvēlamies iegādāties. Pērkot un ēdot tādus pārtikas produktus, kuru izcelsme ir nezināma un kuru sagatavošanas laikā nav ievērotas nepieciešamās kvalitātes normas, apdraudam gan savu, gan līdzcilvēku veselību, jo riskējam iegūt slimības, kas rodas nepareizas pārtikas uzglabāšanas un sagatavošanas procesā. Jo īpaši gaļa ir tāds produkts, kas viegli bojājas, tāpēc tās pareiza uzglabāšana un apstrāde ir īpaši atbildīgs process,” norāda Lapiņš.

Viņš arī akcentē – pērkot uzticama ražotāja veikalā pieejamu produkciju, varam būt pārliecināti, ka naudu atdodam par preci, par kuru ir samaksāti nodokļi, kuras izveidē ir ievērotas stingras kvalitātes prasības un kura ir veselībai droša. “Ēdiens ir viens no mūsu spēka un veselības stūrakmeņiem, tāpēc aicinu ikvienu rūpīgi izvērtēt to, ko likt uz sava pusdienu galda,” teic uzņēmējs.

Jau ziņots, ka PVD atklājis nelegālu gaļas pārstrādes ražotni Grobiņā. Kontrolpirkuma laikā persona apgalvoja, ka tirgo meža cūku gaļas konservus, lai gan izrādījās, ka konservi ražoti no mājas cūku gaļas. Tas nozīmē, ka produkts, kas ražots no lētākas izejvielas, tirgots par dārgāku cenu un, iespējams, ne viens vien šī rūpala klients šādā veidā ticis maldināts. Persona, kurai piederēja nelegālais rūpals, nav savu darbību reģistrējusi PVD. Par šo faktu uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā.
Vairāp par ražotni Grobiņā lasiet šeit

LA.lv