Laukos
Gaļa un zivis

Uzņēmējs: Lašu pārstrādi ietekmē cenu svārstības 0

Foto – Shutterstock

Lašu pārstrādes uzņēmums SIA “HK Select” pagājušo gadu pabeidzis ar 21.55 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 25% vairāk, nekā gadu iepriekš. liecina “Firmas.lv” dati.

Uzņēmuma vadības ziņojumā norādīts, ka apgrozījuma kāpums ir pietiekošs, taču izejvielas iepirkuma cenu svārstību dēļ bruto rentabilitāte, salīdzinot ar 2016. gadu, ir zemāka un mazāka par gaidīto. Turklāt iepirkuma cenas kāpumu nebija iespējams pilnībā kompensēt ar pārdošanas cenas pieaugumu.

Te jāpiebilst, ka jau pērn pasaulē bija vērojams lašu cenas kāpums, bet šī gada pirmajos piecos mēnešos lašu cenas indeksa vērtība bija pieaugusi vairāk nekā par 40%.

“HK Select” izdevies saglabāt citas ražošanas izmaksas tādā pašā līmenī un pat nedaudz samazināt, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Uzņēmuma vadība uzskata, ka 2017. gada rezultāti ir zemāki, nekā plānots budžetā un nav apmierinoši. 2017. gadā peļņa pirms nodokļiem bijusi 33 226 eiro, salīdzinot ar 157 325 eiro 2016. gadā. 2017. gadu “HK Select” pabeidza ar 115 117 eiro zaudējumiem.

2018. gadā uzņēmums plāno sasniegt labāku gada rezultātu, nekā 2017. gadā, uzlabojot ražošanas procesu un nedaudz palielinot pārdošanas cenu. Nozīmīgas investīcijas pamatlīdzekļos netiek plānotas.

“HK Select” ir reģistrēts 2004.gadā un tā lielākais īpašnieks ir Dānijā reģistrētais uzņēmums “Hova Holding ApS” (49%), 32,11% kompānijas kapitāldaļu pieder Dānijas uzņēmumam “Hans Moller Holding ApS”, bet 18,89% kapitāldaļu pieder Dānijas privātpersonai Hansam Molleram Rasmusenam. Kompānija lielāko daļu saražotā eksportē, bet Latvijā realizē tikai nelielu daļu.

LA.lv
LA
Laukos.lv
Laukos
Vai apdraudēta bezmaksas piena un augļu izdale skolās? Briselē spriedīs par programmas finansējumu
9 stundas
LA
Laukos.lv
Laukos
Viedoklis. Ukraiņu olu rēgs klīst pa Latviju
10 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Amerikāņi atjauno ‘Massey Ferguson’ traktorus
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

DK
Dace Kokareviča
Kultūra
Olande un Maļorka vai Ālandi un Maljorka? Mainās īpašvārdu rakstība
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Taksistu konflikts lidostā: policija sāk lietvedību
3 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 1
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Avārijā uz Ventspils šosejas gājis bojā autovadītājs
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Latvijas uzņēmuma interesēs mēģināts uzpirkt Lietuvas Bruņoto spēku virsnieku
2 stundas