Laukos
Dārzeņi un augļi

Uzņēmējs: Ražotāji finansiāli nespēj piesaistīt no banku vides nākušus augsta līmeņa vadītājus0


“Kronis” valdes priekšsēdētājs Aivars Svarenieks
“Kronis” valdes priekšsēdētājs Aivars Svarenieks
Foto: LETA

Pēc banku nozares krīzes Latvijas darba tirgū ir pietiekams vidēji augsta līmeņa vadītāju piedāvājums, taču viņu finansiālās prasības ražotājiem nav izpildāmas, šādu viedokli šodien forumā “Latvijas vērtības” pauda augļu un dārzeņu pārstrādes uzņēmuma SIA “Kronis” valdes loceklis un līdzīpašnieks Aivars Svarenieks.

Pārtikas ražotājs regulāri meklē darbiniekus, jo notiek darbinieku rotācija. Uzņēmuma vadītājs klāstīja, ka darba tirgū trūkst tieši darbinieku-vīriešu, savukārt sieviešu darbaroku deficīts nav novērojams. Tāpat plaši pieejami ir vidēji augsta līmeņa vadītāji, kas darba meklējumos nonākuši pēc banku nozares problēmām, taču, pēc Svarenieka teiktā, viņu prasības ražojošajiem uzņēmumiem nav “paceļamas”.

“Kroņa” vadītājs pauda, ka uzņēmējiem nav svarīgi, vai darbinieks ir atgriezies Latvijā reemigrācijas projekta gaitā, vai arī ir iebraucējs no citām valstīm. “Svarīgākais ir, lai darbinieks spēj veikt savu darbu konkrētajā laika vienībā,” pauda Svarenieks.

Zemgales reģiona reemigrācijas pilotprojekta koordinators Edgars Jānis Paulovičs forumā klāstīja, ka pašlaik ir kontaktējies ar apmēram 100 cilvēkiem vai ģimenēm, kas plāno atgriezties Latvijā. Apmēram 60% no šiem cilvēkiem, atgriežoties dzimtenē, vēlas būt darba ņēmēji.

Forumā izskanēja arī viedokļi, ka valsts un pašvaldību iestādēm aktīvāk jāsadarbojas ar uzņēmumiem atbalsta mehānismu pielietošanā darbaspēka nodrošināšanai, tāpat jāpārskata darbaspēka nodokļi un jārisina citi ar nodarbinātību, sociālo politiku un atbilstošas vides radīšanu saistīti jautājumi.

Forumu cikls “Latvijas vērtības” ir jauna iniciatīva, lai skaidrotu pašreizējo situāciju pieaugošajā darbaspēka problemātikā reģionos, kā arī apzinātu būtiskākos secinājumus dzīves vides pilnveidošanai Latvijā. Augustā un septembrī ciklā notiek kopumā pieci forumi – pa vienam katrā Latvijas plānošanas reģionā.

LA.lv