Laukos
Graudkopība

Uzņēmums: Latvijas maizes ražotāju lielākā rūpe būs kvalitatīvas izejvielas un darbaspēka pieejamība0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Ieva Čīka/LETA

Latvijas maizes ražotāju galvenie izaicinājumi tuvākajos gados būs kvalitatīvas izejvielas un darbaspēka pieejamība, atzina maizes ražotāja “Latvijas maiznieks” valdes loceklis Māris Daude.

Viņš skaidroja, ka kvalitatīvas izejvielas pieejamība ir atkarīga no laika apstākļiem, ko nevar ietekmēt, kā arī vēl viens nozares izaicinājums ir darbaspēka pieejamība.

“Mēs [“Latvijas maiznieks”] patlaban iztiekam ar vietējo darbaspēku,” atzina Daude, vienlaikus piebilstot, ka “Latvijas maiznieks” investē iekārtās, automatizējot ražošanas procesu, lai cilvēku roku darbu aizstātu ar tehnoloģijām jomās, kur tas ir iespējams.

Daude arī norādīja, ka Latvijā pārtikas ražošanas nozarē ļoti pietrūkst labu speciālistu, tehnologu ar padziļinātām zināšanām. “Ļoti maz potenciālo studējošo atbildēs, ka nākotnē vēlas kļūt par maizniekiem,” viņš sacīja un minēja – ja arī turpmāk iedzīvotāju skaits Latvijā būtiski samazināsies, darbaspēka pieejamība kļūs par vēl lielāku problēmu, it sevišķi, Rīgā un Pierīgā.

Komentējot tendences nozarē, Daude teica, ka Latvijas maizes ražotāji aktīvi strādā pie jaunumiem un inovatīviem produktiem, kā arī attīsta klasisko produktu ražošanu, līdz ar to konkurence starp maizniekiem Latvijā nesamazinās un rī tuvākajos gados tā būs tikpat spēcīga.

Pēc viņa teiktā, nozarē daudz jauni produkti tiek izlaisti tieši spēcīgās konkurences dēļ.

LA.lv