Laukos

Uzņēmumu “Tukuma straume” pārdod dāņiem0

Agroķīmijas tirgotājs SIA “Baltic Agro”, kura īpašnieks ir Dānijas koncerns “DAVA Agravis International Holding” ir noslēdzis darījumu par akciju kontrolpaketes iegādi lauksaimniecības pakalpojumu un dzīvnieku barības ražošanas uzņēmumā AS “Tukuma Straume”, informē uzņēmumā.

“Baltic Agro” ir 85 darbinieki un tas nodarbojas ar lauksaimniecības pakalpojumiem, kā arī ar mājlopiem un mājdzīvniekiem paredzētās īpašās barības rūpniecisku ražošanu. Tā noliktavu kopējā ietilpība ir 45 000 tonnas, bet graudus uzglabāt var 100 000 tonnu apjomā. Graudu glabātavas atrodas Tukumā un Daugavpilī.

“Esam ļoti apmierināti ar darījumu, kas papildinās mūsu pašreizējo darbību un pavērs jaunas iespējas tirdzniecībai ar Latvijas lauksaimniekiem. Šī iegāde palielina mūsu klātbūtni tirgū, padara to elastīgāku kā arī palielina barības ražošanas jaudas. Pašlaik mums ir ap 100 mazumtirdzniecības vietu, kur tiek piedāvāta barība mājdzīvniekiem. Tās zināšanas un ražošanas jaudas, kuras tagad iegūstam Latvijā, šeit daudz ko mainīs,” norādīja saka “Danish Agro” grupas izpilddirektors Hennings Hārs.

Viņš arī norādīja, ka darījums dod iespēju īstenot vairākas sinerģijas grupas uzņēmumu starpā, jo “Tukuma Straume” atrodas teritorijā, līdzās “Danish Agro” grupā ietilpstošajam SIA “Vilomix Baltic”.

SIA “Baltic Agro” valdes loceklis Ainars Upmanis norāda – darījuma rezultātā “Tukuma Straume” produkcijai būs iespējas nokļūt Skandināvijas un Ziemeļeiropas valstu tirgos, veicinot vietējās ražošanas kapacitātes būtisku pieaugumu, jauna darbaspēka piesaisti un ievērojamas investīcijas ražošanas paplašināšanā.

Savukārt “Tukuma Straume” valdes priekšsēdētājs Aivars Podnieks sacīja, ka stratēģiskā investora piesaiste ļaušot ātrāk un efektīgāk sasniegt tos mērķus, ko savā darbībā izvirzījusi AS “Tukuma Straume”.

“Kā veiksmīgs lopbarības un mājdzīvnieku barības ražotājs esam nostiprinājuši pozīcijas vietējā tirgū un veikuši eksporta tirgus izpēti, saskatot tajā reālas iespējas un plašu potenciālu,” norāda Straume.

SIA “Baltic Agro” dibināts 1994.gadā un tā pamatkapitāls ir 3,802 miljoni eiro. “Baltic Agro” pilnībā pieder Dānijas vadošajam lauksaimniecības uzņēmumu kooperatīvam “DAVA Agravis International Holding”, kas apvieno vairākus desmitus tūkstošu fermeru un lauksaimniecības produktu ražotāju firmu.

2016. gadā uzņēmuma apgrozījums veidoja 140 miljonus eiro, nodokļos tika samaksāti 19 miljoni eiro, vidējais darbinieku skaits ir 135 cilvēki.

“Tukuma Straume” ražo suņu barību ar zīmoliem “Dogo”, “Vau vau” un kaķu barību ar zīmoliem “Catto”, “Ņau ņau”, “Frederix” un citus. AS “Tukuma Straume” ir viens no vadošajiem lopbarības ražotājiem Latvijā ar struktūrvienībām Tukumā un Daugavpilī. Uzņēmuma investīcijas no 2000. gada veido 17 milj. eiro. Kopumā AS “Tukuma Straume” nodarbina 85 cilvēkus.

Vairāk par “Tukuma straumi” lasiet šeit

LA.lv
LE
LETA
Laukos
“Iļģuciema kvasa” ražotājam pērn palielinājies gan apgrozījums, gan peļņa
3 stundas
LE
LETA
Laukos
Latvijā saražotā alus apmērs turpina pieaugt
5 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Cik ienesīgi audzēt lucernu kukurūzas rindstarpās?
6 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
LPA nesteidz atbalstīt apriņķus un “paņem pauzi” līdz augusta vidum
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Policijai vēl nav izdevies notvert advokāta Bērziņa slepkavas
21 minūtes
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Vēlētāji Ukrainā ir “salikuši visas olas vienā grozā”
5 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Pasaulē
VIDEO. Ugunsgrēkā vasaras nometnē Krievijā gājuši bojā 4 bērni
2 stundas