Laukos
Tehnika

Vācieši demonstrē ideālu tehnoloģiju komunikācijai starp lauku tehniku un saimniecību0

Pēc Agritechnica materiāliem sagatavojis Jānis Kažotnieks, mehanizācijas eksperts

Novembrī Hannoverē notikušajā industrijas izstādē “Agritechnica 2017” vācu uuzņēmēji demonstrēja iekārtu Signālu raidītāji + GPS + Sigfox Fliegl Counter SX/, kas izstādē apbalvota ar vienu no 29 sudraba medaļām.

Lai saskaņā ar ES regulām pārtikas ražotājiem būtu reālas iespējas izsekot izejvielu ceļu no lauka līdz patērētājam, vācu kompānija Fliegl Agrartechnik GmbH savu piekabju atpazīšanai jau daudzus gadus izmanto signālu devējus, kas patiesībā ir maza izmēra lēti Bluetooth raidītāji. Ar Fliegl Counter SX ienākšanu tirgū signālu devēju tehnoloģija ir ievērojami attīstījusies un kļuvusi funkcionālāka, ļaujot ienākt precīzās lauksaimniecības lauciņā pietiekami pārliecinoši un salīdzinoši lēti.

Counter SX izmanto inovatīvu radio tehnoloģiju Sigfox, 3D sensorus un GPS, kas visi kopā ļauj sasniegt vēl nebijušu funkcionalitātes līmeni. Izmantojot datu radio tīklu, Sigfox ir salīdzinoši lēts interneta pieslēgums, kas nodrošina komunikāciju starp mašīnām un saimniecību neatkarīgi no mobilo sakaru tīkliem.

Sistēma fiksē mašīnu stāvokli, izmantojot raidītājos iestrādāto sensoru signālus. Tad tā atkarībā no nepieciešamības analizē šos signālus, izmantojot speciālus algoritmus, kas atbilst katram konkrētam operācijas veidam, ko mašīna tai brīdī veic. Sistēma datus arī saglabā un pēc nepieciešamības nosūta tālākai apstrādei. Pateicoties tehnoloģijas vienkāršībai un salīdzinoši nelielajām izmaksām, raidītājus ieteicams izmantot dažādās lauksaimniecības operācijās.

Kā universāla sistēma raidītāji ir spējīgi nosegt dažus baltos plankumus informācijas un dokumentēšanas jomā. Kā piemēru var minēt kaut vai kultivatora izmantošanu. Ar raidītāju palīdzību ir iespējams noteikt, vai tas kustas vai stāv, tādā veidā reģistrējot darbā izmantoto laiku un pēc iespējas šos rādītājus optimizējot. Presējot rituļus, iespējams fiksēt darba ražīgumu un rituļu sapresēšanas vietu.

Devējus tikpat labi var izmantot arī cīņā pret zagļiem (tehnikas izsekošanai) vai temperatūras noteikšanai telpās vai ārā.
Vairāk par izstādi lasiet šeit

Žurnāla ” Agro Tops” novembra izdevums.
Žurnāla ” Agro Tops” novembra izdevums.


Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv
AT
Agro Tops
Laukos
Ukrainā sākta jauna zīmola traktoru ražošana
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Jaunumi augu aizsardzības līdzekļu reģistrā – dzīvie organismi
2 dienas
LE
LETA
Laukos
Kooperatīva “Agrario” apgrozījums pagājušajā finanšu gadā saruka līdz 960 251 eiro
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Pūce pieļauj iespēju saglabāt Liepājai, Rēzeknei un Daugavpilij atsevišķu pašvaldības statusu
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Vai beidzies čeku loterijas bums?
2 stundas
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Šonedēļ līs retāk! Sinoptiķi jau izsaka versiju, kāda varētu būt ziema Ziemeļeiropā
3 stundas
LE
LETA
Sports
Sevastova ar pārliecinošu uzvaru sāk turnīru Maskavā
1 stunda
LA
LA.LV
Pasaulē
Ledus kaujas vietā Peipusā atrasti 15. gadsimta baznīcas pamati
46 minūtes