Laukos
Tehnika

Vācieši Hannoverē demonstrē jaunu sistēmu augļu retināšanai ziedēšanas laikā0

Pēc “Agritechnica 2017″materiāliem sagatavojis Jānis Kažotnieks, mehanizācijas eksperts

Novembra vidū Vācijā, Hannoverē notikušajā industrijas izstādē “Agrtecica 2017” tika demonstrēta virkne jauninājumu, kuru vidū bija arī Vācijas kompānijas Fruit-Tec Adolf Betz izstrādātā sistēma augļu retināšanao ziedēšanas laikā Darwin SmartArt Camera System , kas tika novērtēta ar vienu no 39 izstādes sudraba medaļām.

Lai nodrošinātu optimālo augļu lielumu un kvalitāti, intensīvajā augļkopībā ļoti svarīgi atbilstoši izretināt augļus jau ziedēšanas laikā. Lielākais izaicinājums mehāniskās retināšanas laikā ir noteikt optimālo retināšanas pakāpi, kā arī ieregulēt atbilstošo retinātāja vārpstas rotācijas ātrumu. Darwin SmartArt Camera System aizstāj tradicionālo subjektīvo ziedēšanas intensitātes noteikšanu uz aci ar modernu kameru, kas ir objektīva un kļūdas faktiski nepieļauj.


Sistēma darbojas tā, ka kamera nolasa katra koka ziedēšanas intensitātes rādītājus, nosūtot tos retinātāja datoram reālajā laikā. Izmantojot speciālu retināšanas algoritmu, dators izrēķina nepieciešamajai retināšanas intensitātei atbilstošo retinātāja vārpstas apgriezienu skaitu, dodot arī attiecīgu komandu retinātājam. Retinātājs sastāv no vārpstas, uz kuras sešās rindās nostiprinātie izturīga materiāla (kaut kas līdzīgs trimmera auklai) zari vārpstas rotācijas iespaidā norauj no koku zariem ziedus.


Sistēmu papildus iespējams aprīkot arī ar GPS uztvērēju un tādā veidā iegūt pilnīgi precīzus ziedēšanas un retināšanas datus par katru koku, iegūtos ražas rezultātus vēlāk analizējot, lai iegūtu maksimāli kvalitatīvu un kvantitatīvu produkciju.


Darwin SmartArt Camera System kā mehāniskā ziedu retināšanas sistēma var sekmīgi aizstāt ķīmisko vai manuālo sistēmu.


Žurnāla ” Agro Tops” novembra izdevums.
Žurnāla ” Agro Tops” novembra izdevums.

Vairāk lasiet žurnālā Agro Top

LA.lv