Laukos
Tehnika

Vācieši Hannoveres izstādē demonstrēs šķidrmēslu cisternu stabilizētāju0

Pēc “Agritechnica 2017” materiāliem sagatavojis Jānis Kažotnieks, mehanizācijas eksperts

Šonedēļ, 12.novembrī, Vācijas pilsētā Hannoverē sāksies ikgadējā industrijas izstāde “Agritechnica 2017”, kur ierasti tiks demonstrēta virkne jauninājumu. To vidū – arī vācu kompānijas Landmaschinen Wienhoff GmbH radītais vairākasu šķidrmēslu cisternu stabilizators
, kuram žūrija jau piešķīrusi sudraba medaļu.

Aprīkojot šķidrmēslu izkliedes cisternas ar dažādiem mēslu iestrādes mehānismiem, arī to smaguma centra stāvoklis mainās diezgan ievērojami – tieši tāpat kā slodze uz traktora aizmugurējo asi. Tādējādi tukšgaitas pārbraucienos mēdz gadīties, ka slodze uz aizmugurējo asi ir pat negatīva, un tas savukārt rada risku, ka cisterna var atāķēties no traktora, izraisot ļoti nopietnu satiksmes negadījumu.


Vairākasu cisternām LevelTuner sistēma automātiski gādā, ka cisternas priekšējās ass amortizatoru spilvenos esošais gaisa spiediens tiek regulēts atkarībā no tā, kā mainās slodze uz sakabes āķa lodveida savienojumu.

Šo slodzi pastāvīgi fiksē sakabes amortizācijas sistēma, netieši nodrošinot, ka slodze uz lodveida savienojumu ir pastāvīgi nemainīga, vienlaikus nodrošinot labāku cisternas stabilitāti tukšajos pārbraucienos.

Sistēma papildus nodrošina arī optimālu slodzes sadalījumu uz visām cisternas asīm, izkliedēšanas laikā cisternai iztukšojoties, garantējot, ka visu riteņu saķere ar lauka virsmu visu izkliedes laiku ir faktiski ideāla. Pretēji eksistējošajām sistēmām (piemēram, maināma platuma asis) šī cisternas smaguma centru pastāvīgi mainošā sistēma strādā automātiski bez traktorista iejaukšanās.
Vairāk par izstādi lasiet šeit

Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv