Laukos
Tehnika

Vācieši izgudro automātisku siles tīrītāju0

Vācu lauksaimniecības sabiedrības (DLG) izveidotā neatkarīgu ekspertu komisija industrijas izstādē EUROTIER izskatīja 250 iesniegtos inovāciju pieteikumus un noteica inovāciju konkursa uzvarētājus, piešķirot vienu zelta un 25 sudraba medaļas.

Zemlta medaļu saņēma siļu tīrītājs, ko izstrādājusi vācu kompānija Speedy Meier-Brakenberg GmbH&Co.KG

Lai cūkkopībā nodrošinātu dzīvnieku veselību un produktivitāti, obligāta ir optimāla ēdināšanas higiēna. Sevišķa uzmanība ir jāpievērš barības siles tīrībai, jo barības paliekas silē ir labvēlīga vide baktēriju un pelējuma attīstībai.

Līdz šim barības paliekas no silēm tika aizvāktas manuāli, izmantojot spaini un lāpstiņu. Šāds siļu tīrīšanas paņēmiens ir ne tikai darbietilpīgs, bet arī neefektīvs, jo siles stūros palikušās barības paliekas ātri bojājas.

Ar siļu tīrītāju Speedy, ko var vienkārši pievienot augstspiediena tīrītāja pistolei, barības paliekas no siles var ātri izsūkt. Turklāt nav nekādas nozīmes, vai barības paliekas ir sausas vai mitras. Izsūktās barības paliekas tiek iesūktas speciālā tvertnē vai novirzītas kūtsmēslos.

Pēc siles izsūkšanas sile tiek ātri izmazgāta ar ūdens strūklu, pārslēdzoties uz augstspiediena tīrītāja tīrīšanas sprauslu. Tā tiek nodrošināta optimāla higiēna un nākamā barības deva paliek ilgāk svaiga.


Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv