Laukos
Tehnika

Vācieši izgudro inovatīvu ierīci pirmpiena sasildīšanai0

Foto: Karīna Miezāja

Svarīgākais uzdevums pēc teliņa piedzimšanas ir to nekavējoties pabarot ar pirmpienu, jo tas satur visas antivielas, kas pasargā teliņu no slimībām. Lai saimniecībās pirmpienu varētu saglabāt nebojātu, to vai nu atdzesē, vai sasaldē.

Taču praksē ļoti bieži gadās, ka pirmpiens izbarošanas brīdī ir par aukstu. Lai no tā izvairītos, Vācijas firma Martin Förster ir izstrādājusi inovatīvu ierīci All In One-Colostrum Feeder.

Tā sastāv no sešstūraina trauka ar vāku, kam ir piestiprināts mākslīgais pups un rokturis. Sevišķi vērā ņemams jauninājums ir trauka vāks, kam piestiprināts traukā iegremdējams no nerūsējošā tērauda izgatavots cauruļveida siltummainis. Izlaižot caur to siltu ūdeni, pirmpienu var strauji, taču saudzīgi sasildīt līdz vēlamai temperatūrai.

Ar šo ierīci ir iespējams pirmpienu arī pasterizēt un pēc tam atdzesēt līdz uzglabāšanai nepieciešamai temperatūrai.

Ievērojama All In One-Colostrum Feeder priekšrocība ir arī tā, ka pirmpiena trauks ir neliels un dzesēšanas tilpnē aizņem maz vietas. Tādējādi pirmpienu var sadalīt pa porcijām, ko teliņiem izbaro vienā ēdināšanas reizē.

Izmantojot All In One-Colostrum Feeder, saimniecībā tiek vienkārši atrisinātas daudzas problēmas, kas rodas, izēdinot pirmpienu teliņiem.


 

Sagatavots pēc āŗzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnāla Agro Tops decembra numurā

LA.lv