Laukos
Tehnika

Vācieši izgudrojuši nezāļu iznīcināšanas tehnoloģiju ar lāzeru0

Vācu kompānijas Escarda Technologies speciālisti izstrādājuši jaunu sistēmu cīņai ar nezālēm uz lauka, kas ir alternatīvs risinājums herbicīdiem.

Izgudrojums ir spektrālo sensoru komplekss un attēlu vizuālas atpazīstamības programma, ar kuras palīdzību uz lauka tiek atrasti kaitnieciskie augi. Kad tie tiek identificēti, pie darba stājas lāzers, kura stars iznīcina vai stipri bojā nezāli.

Sistēmu var izmantot, piesaistot speciālu robotu, bet to iespējams arī uzmontēt parastam lauksaimniecības traktoram.

Robots izdedzina nevēlamo augu lapas ar īsiem lāzerimpulsiem, kas būtiski samazina augu dzīvotspēju, – stāsta inženieris un šīs sistēmas izveidotājs no Bonnas universitātes Hulio Pastrans. Tādējādi varot uzskatīt, ka vairs nebūs nepieciešams izmantot herbicīdus un apkārtējā vide būs aizsargāta.

Jaunā tehnoloģija ir jauns risinājums cīņai ar nezālēm, neizmantojot herbicīdus. Tas atvieglo bioloģiskās produkcijas izaudzēšanu, kā arī palielina vispārējo ražību. Turklāt atšķirībā no herbicīdu izmantošanas lāzerapstrāde neizraisa nezāļu rezistenci un šīs tehnoloģijas efektivitāte nav atkarīga no augsnes tipa un mitruma pakāpes.
Vairāk par tehnikas tirgus jaunumiem lasiet šeit


Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv