Laukos
Tehnika

Vācieši izstrādā jaunu sistēmu ātrai augšņu veltņu nomaiņai0

Vācu kompānija Lemken piedāvā plašu veltņu izvēli, kas nodrošina ne tikai kultivatora vai īso disku ecēšu vadīšanu dziļumā, bet arī labu augsnes izlīdzināšanu, atpakaļpievelšanu un drupināšanu.

Iepriekš, lai pielāgotos dažādiem apstākļiem, bija nepieciešams pilnībā pāraprīkot papildu veltni. Bet tagad, pateicoties jaunajai OptiChange sistēmai, veltņu nomaiņa notiek maksimāli vienkārši un ātri.

Turklāt veltnis nav jāpieskrūvē, tas uz darbarīka tiek iestiprināts speciālās gropēs. Šim nolūkam veltnis aprīkots ar satvērējkāsi, un, pateicoties smaguma centra optimālajam izvietojumam, to var satvert, nogādāt un uzkarināt agregātam augšējā stiprinājuma punktā, kurā veltnis nolaižas līdz zemākajam atbalstam un tiek fiksēts ar pirkstu palīdzību. Ar to visu var tikt galā viens cilvēks, izmantojot frontālo, tele­skopisko vai dakšu iekrāvēju.

OptiChange sistēma lauk­strādniekam vienmēr ļauj izmantot agregātu ar to veltni, kas vislabāk piemērots augstākās kvalitātes darba nodrošināšanai konkrētos apstākļos.Tagad ir viegli nomainīt, piemēram, veltni virspusējai atpakaļpievelšanai smagās augsnēs pret veltni optimālas drupatainas struktūras izveidei vieglās augsnēs. Universālā ātrās nomaiņas sistēma ļauj arī uzstādīt veltņus dažādu tipu agregātiem, piemēram, īsajām disku ecēšām un kultivatoriem.

LA.lv