Laukos
Tehnika

Vāciešiem – jauns kartupeļu novākšanas kombains ar salokāmiem lakstu atdalītājiem0

Pēc “Agritechnica 2017” materiāliem sagatavojis Jānis Kažotnieks, mehanizācijas eksperts

Nupat notikušajā industrijas izstādē “Agritechnica 2017” Vācijā, Hannoverē, tika demonstrēts arī jauns kartupeļu novākšanas kombains, kurš īpašniekiem nesagādās rūpes saistībā ar iespējamiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem. Vācu kompānijas Grimme Landmaschinenfabrik GmbH&Co
četru rindu pašgājējkombains Ventor 4150 saņēmis arī izstādes žūrijas sudraba medaļu.Tāpat kā vairākumam lauksaimniecībā izmantojamo mašīnu, arī kartupeļu novākšanas kombainu ražotājiem darba ražīguma lielumu ierobežo reālie mašīnas izmēri, ko grūti dabūt braukšanai pa ceļiem atļautajā 3,5 metru platumā. Grimme tomēr savu kartupeļus īpaši saudzīgi novācošo četru rindu pašgājējkombainu Ventor 4150 dabūjusi oficiāli noteikto metru robežās.


Kartupeļi kopā ar augsnes atliekām un lakstiem no racējiem tiek padoti uz diviem slīpajiem transportieriem (divi racēji katram transportierim), tālāk uz elevatoriem un no tiem jau kombaina augšpusē, nonākot labās un kreisās puses lakstu atdalīšanas zonā. Lakstu atdalīšanas process šai mašīnai ir patiešām iespaidīgs, jo kolosālais atdalīšanas transportieru virsmas laukums ļauj brīvi tikt galā ar visu četru vagu kartupeļiem, nodrošinot līdz šim neredzētu darba ražīgumu, vienlaikus neradot bojājumus pašiem bumbuļiem.

Mašīnas unikalitāte slēpjas īpašā Grimme patentētā labās un kreisās puses lakstu atdalītāja salocīšanas mehānismā, kas spēj savietot lakstu atdalītāja darbīgās daļas tā, lai satiksmes noteikumi nav jāpārkāpj.

Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv