Laukos
Tehnika

Vācijā pilnveidots kūtsmēslu savākšanas robots “MultiRob”0

Lai gan nepiesietās turēšanas piena lopu kūtīs plaši tiek lietoti dažādi vairāk vai mazāk automatizēti kūtsmēslu izvākšanas agregāti, tomēr kūtsmēslu izvākšana un atpūtas boksu sakopšana vēl joprojām prasa daudz roku darba.

Lai to samazinātu, vācu firma PETER PRINZING ir pilnveidojusi savu autonomi pārvietojošos grīdu tīrītāju PriBot, kas paredzēts kūtīm ar režģu grīdām, un uz tā bāzes izstrādājusi robotu MultiRob, kas var apkopt arī atpūtas boksus.

MultiRob ir apgādāts ar izvirzāmām rotējošām birstēm, kas var notīrīt augsto boksu aizmugurējo trešdaļu. Tam ir arī aprīkojums pulverveida pakaišu materiāla ieklāšanai boksā.

Divi augstas precizitātes lāzerskeneri var patstāvīgi uzņemt kūts plānu, noteikt robota atrašanās vietu, kā arī pēc kūtī paša detektētām atzīmēm vadīt robota virzību. Speciāla sensoru sistēma pamana gan tuvāk, gan tālāk atrodošos šķēršļus un laikus izmaina robota maršrutu, lai izvairītos no sadursmes ar tiem. Robots arī pamana, ka boksā ir govs, un šo boksu netīra.

Visas robota darbības, piemēram, tādas kā izvēlētais maršruts, šķēršļu atrašanās vietas un to apbraukšana vai darba cikla pabeigšana, tiek reģistrētas ar internetu savienotā serverī. Serveris arī nodrošina komunikāciju ar kūti apkalpojošo personālu. MultiRob ievērojami samazina roku darbu, kas ir nepieciešams boksu apkopšanai.

Robots izstrādāts kopā ar Bavārijas pavalsts Lauksaimniecības nodaļu un Braušveigas Tehnisko universitāti.
Vairāk par tehnikas jaunumiem pasiet šeit

Jauninājums ieguvis sudraba godalgu pērn novembrī Vācijā notikušajā industrijas izstādē EUROTIER.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv