Laukos
Tehnika

Vācijas izstādes “Agritechnica 2017” lauktehnikas inovāciju uzvarētāji jau zināmi 0

Procesu automatizācijai aizvien aktīvāk ienākot lauksaimnieciskajā ražošanā, dažādu lielumu digitalizācija un tīklošana kļūst aizvien nozīmīgāka. Automatizācijas procesā izmantojot kvalitatīvu informācijas plūsmu, tiek panākta aizvien precīzāka un operatīvāka mašīnu darba parametru maiņa – tieši tajā darba mirklī, kad nepieciešams. Tādējādi tiek uzlabots arī loģistika kopumā, kā arī dažādu darbību dokumentēšanas precizitāte un iegūto datu izmantojamība. 


Starptautiskās lauksaimniecības tehnikas izstādes Agritechnica 2017, kas notiks no 12.novembra līdz 18. novembrim Vācijas pilsētā Hannoverē, inovāciju žūrija izskatīja vairākus simtus inovāciju pieteikumu, piešķirot divas zelta un 29 sudraba medaļas. Turpinājumā – par zelta medaļu ieguvējiem. (Lai interesentiem, kuri plāno apmeklēt šo izstādi, būtu ātrāk un ērtāk atrodami godalgotie eksponāti, aprakstam pievienojam arī halles un stenda numuru, kur tie meklējami).Cemos Auto Threshing – autonomā Claas salmu kratītāju un hibrīdkombainu kulšanas sistēma

Claas–Vertriebsgesellschaft mbH (halle 13, stends C02)
Lai iegūtu optimālu kulšanas kvalitāti, nezaudējot darba ražīgumu, līdz šim kombainierim pašam bija jāizdomā, kā sabalansēt optimālo kuļtrumuļa rotācijas ātrumu, atstarpes lielumu starp kuļtrumuli un kuļkurvi, kulšanas agresivitāti un graudu kvalitāti. Dažiem kombainieriem tas viss šķita pārāk sarežģīti, tāpēc šo regulējumu sabalansēšanai liela vērība netika veltīta. Tādējādi bieži vien kombaini nav optimāli pielāgoti darbam tieši tajos konkrētajos apstākļos, kādos tie patiesībā strādā.


Cemos Auto Threshing ir pirmā sistēma, kas visus šos parametrus salmu kratītāju un hibrīdkombainu tangenciālajām kulšanas sistēmām regulē pilnīgi automātiski. Tieši tāpēc šis jauninājums dod iespēju ievērojami uzlabot kulšanas kvalitāti, vienlaikus nezaudējot darba ražīgumu. Atkarībā no kombainiera izvēlētā režīma sistēma automātiski regulē optimālos kuļtrumuļa rotācijas apgriezienus un atstarpi starp kuļtrumuli un kuļkurvi atkarībā no konkrētajiem novākšanas apstākļiem. Pozitīvi, ka šajā gadījumā visas funkcijas un to vadības sistēmas darbojas saistībā viena ar otru – komunicē savā starpā. Piemēram, caurplūdes vadības sistēma darbojas, izmantojot speciālu moduli, lai kontrolētu kuļamā materiāla caurplūdi atkarībā no tā, kā ar savu darbu tiek galā gan kuļaparāts, gan arī separācijas un tīrīšanas zonas.

Vēl viens sistēmas modulis ir Auto Threshing, kas ir pirmais šāda veida modulis ar spēju automātiski bez kombainiera iejaukšanās kontrolēt pilnīgi visu kulšanas procesu. Strādājot ar šādi aprīkotu kombainu, kombainierim vairs nav jāzina nekādi optimālie regulējumu parametri, jo kombaina sistēmas visu regulēšanu izdara pašas. Tā vietā viņam vienkārši jāizvēlas kulšanas stratēģija, atbilstoši kurai kombaina sistēmas veic nepieciešamo parametru regulējumus optimālas kulšanas kvalitātes nodrošināšanai. Šī inovatīvā automatizācijas tehnoloģija ļauj strādāt ar maksimālo efektivitāti nepārtraukti.


StalkBuster – kukurūzas stublāju smalcinātājs hederā

Kemper Maschinenfabrik GmbH &Co. KG (halle 13, stends C31) sadarbībā ar John Deere GmbH & Co. KG (halle 13, stends E30)
Kopš pirms 15 gadiem apiņu svilnis iekaroja Vācijas laukus, tas droši saucams par visslavenāko kukurūzas sējumu kaitēkli. Tas nodara postu gan ražas kvalitātei, gan arī kvantitātei – vālītes neattīstās pietiekami labi un vienlaikus tiek inficētas ar fuzariozi, kas kaitē arī pēc kukurūzas iesētajiem kviešiem. Pret šo kaitēkli, protams, iespējams cīnīties ar ķīmiskajām un bioloģiskajām metodēm, tomēr viena no efektīvākajām – pilnībā sasmalcināt uz lauka palikušos stublājus tieši pēc ražas novākšanas.


Kemper StalkBuster ir pirmā stublāju smalcināšanas tehnoloģija, kas iestrādāta tieši kukurūzas novākšanas hederā. Tā ir vienīgā tirgū pieejamā mašīna, kas pilnībā iznīcina kukurūzas stublājus, pirms tiem pārbrauc kombaina vai traktora un piekabes riteņi. Parasti aptuveni trešā daļa no stublājiem tā arī paliek nesabojāti, dodot iespēju kaitēkļiem tajos veiksmīgi pārziemot, lai piesārņotu tīrumu atkal nākamajā sezonā. Apiņu svilnis attīstās stublājā jau pavasarī, pēc tam tā tauriņiem sākot apsēst jaunos augus.


Smalcinātājs ir integrēts hederā, tas ir salīdzinoši viegls, un tam nepieciešama samērā neliela piedziņas jauda. Tas nozīmē, ka šādam hederam pilnīgi noteikti nav nekādu papildu ierobežojumu transportēšanai pa publiskiem ceļiem.

Kemper StalkBuster ir tehniskais risinājums, kas saviem lietotājiem nodrošina augstu produktivitāti kombinācijā ar vides draudzīgumu.Pēc Agritechnica materiāliem sagatavojis Jānis Kažotnieks, mehanizācijas eksperts

Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops


LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Laukos
Jelgavā par septiņiem miljoniem eiro plāno būvēt veģetārās pārtikas ražotni
1 diena
LA
Laukos.lv
Laukos
Vai apdraudēta bezmaksas piena un augļu izdale skolās? Briselē spriedīs par programmas finansējumu
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Amerikāņi atjauno ‘Massey Ferguson’ traktorus
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO: Latvijā pazīstami cilvēki pauž sirsnīgus vēlējumus savai valstij
1 stunda
LA
LA.lv
Kultūra
FOTO: Latvijas simtgades stāsts izskan fantastiskā deju lielizrādē “Abas Malas”
6 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
“Dinamo” neiemet “bullīšus” un zaudē Gagarina kausa īpašniecei “Ak Bars”
4 stundas
LE
LETA
Dabā
Laika prognoze: kādi laikapstākļi sagaida valsts svētkos, un vai būs labi redzams salūts?
7 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
VIDEO. Roze Stiebra: Nevajag Latviju saķemmēt, vienkārši jādzīvo
6 stundas