Laukos
Tehnika

Vācu kompānija ‘Amazone’ izveido aplikāciju minerālmēslu izkliedēšanai0


‘Amazone EasyMix’
‘Amazone EasyMix’
Publicitātes foto.

Lauksaimniecības industrijas izstādē “Agritechnika 2019” sudraba medaļu saņēmusi Vācijas kompānijas “Amazone”‘EasyMix aplikācija minerālmēslu izkliedēšanai.

Lai padarītu kompleksos minerālmēslus pēc iespējas lētākus un vienlaikus panāktu nepieciešamo elementu koncentrāciju, tie bieži vien tiek iegūti, mehāniski sajaucot kopā vairākus salīdzinoši lētus komponentus.

Izņemot dažus standartā ražotus mehāniski jauktus minerālmēslu maisījumus ar precīzu barības elementu sastāvu un ieteikumiem to optimālai izkliedēšanai, vairākums nevar lepoties ar precīziem norādījumiem, kā optimāli izkliedēt šāda veida mēslojumu, ņemot vērā katras to sastāvdaļas mehāniskās īpašības.

Izmantojot Amazone radīto EasyMix aplikāciju, strādājot ar kompānijas divu disku izkliedētājiem, tagad iespējams precīzi noteikt katra komponenta šķērsizkliedes parametrus, lai noteiktu precīzus izkliedētāja regulējumus, pirms mēslojuma maisījums vispār tiek iejaukts.

Tas viss tiek panākts, ievadot aplikācijā mēslojuma komponentu nosaukumus, tā izkliedes parametrus un nepieciešamo izkliedes platumu. Nosakot potenciālo izkliedes kvalitāti, tiek ņemtas vērā gan katra komponenta aerodinamiskās īpašības, gan izmērs.

Tādējādi kļūst iespējams izvairīties no nevienmērīga barības vielu izkliedējuma, kas parasti rodas, sajaucot savstarpēji nesaderīgus komponentus.

Aplikācija arī papildus nepieļauj izmantot nepamatoti lielus darba platumus un neatbilstošus izkliedētāja regulējumus.

Sagatavots pēc izstādes materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv