Laukos

Vai īstermiņa kredīti ir piemēroti biznesam?0

Jebkuram uzņēmuma, arī tādam, kas strādā ar peļņu, ne vienmēr ir pietiekami daudz brīvu līdzekļu, lai uzreiz iegādātos, piemēram, dārgas iekārtas vai citu aprīkojumu, tādēļ uzņēmējdarbībā kredīti nav nekas jauns. Tomēr ir reizes, kad uzņēmumam ir nepieciešams ātrs finansiāls risinājums, lai atrisinātu kādu neparedzētu problēmu vai vienkārši izmantotu radušos iespēju. Šādās situācijās arī uzņēmumiem tiek piedāvāti īstermiņa kredīti, un, lai gan tiem parasti ir augstas procentu likmes, visas nepieciešamās informācijas pārzināšana par tiem var ļaut Tev atrisināt radušās problēmas, kā arī attīstīt savu biznesu.

Īstermiņa kredītu plusi
Lai pieņemtu pareizo lēmumu par aizdevuma ņemšanu, ir svarīgi izprast visus pozitīvos un negatīvos aspektus, kas saistīti ar to.

Kā būtiskākos īstermiņa kredītu plusus var minēt:
Naudas plūsmas uzlabošana – īstermiņa kredīti var būt noderīgi brīžos, kad ir steidzami nepieciešams uzlabot uzņēmuma naudas plūsmu. Bieži, īpaši nelielu uzņēmumu gadījumā, šādas situācijas var būt izšķirošas uzņēmuma darbības turpināšanai;
Negaidītu iespēju izmantošana – jebkura uzņēmuma dzīves ciklā ir brīži, kad rodas ļoti laba iespēja attīstīt tā darbību, piemēram, izsolē iegādāties ražošanas paplašināšanai nepieciešamo aprīkojumu, negaidīts piedāvājums no sadarbības partneriem, kas prasa noteiktas investīcijas un tamlīdzīgi. Ja uzņēmumam nav pietiekami lielu kapitāla rezervju, īstermiņa kredīti var būt labs palīgs šādās situācijās;
Ārkārtas situāciju risināšana –uzņēmumu vadītāji zina, ka ārkārtas situācijas ir uzņēmuma ikdiena. Tās var būt dažāda veida, sākot no saplīsušām ražošanas iekārtām, līdz nepieciešamībai samaksāt lielākus rēķinus. Arī šādās situācijās uzņēmums var pieteikties īstermiņa aizdevumam, kas būtībā paredzēts apgrozāmo līdzekļu finansēšanai.

Lielākie mīnusi
Kā redzams, īstermiņa kredīti var būt noderīgi dažādās situācijās, tomēr būtiski ņemt vērā to, ka katram aizdevumam ir arī negatīvie aspekti.
Īstermiņa kredītiem tie ir:
Augstas procentu likmes – īstermiņa aizdevumi salīdzinājumā ar ilgtermiņa gandrīz vienmēr ir saistīti ar augstākām procentu likmēm;
Augstāks risks – ja uzņēmumam ir problēmas ar naudas plūsmu, pastāv risks, ka tas nespēs atmaksāt arī paņemtā īstermiņa kredīta ikmēneša procentu maksājumus, tādēļ pirms pieteikšanās kredītam ir nepieciešams izvērtēt to, vai uzņēmuma naudas plūsma pēc kredīta ņemšanas uzlabosies.

Kur pieteikties īstermiņa kredītam?
Latvijā īstermiņa kredītus uzņēmumiem piedāvā gan banku, gan arī nebanku kredītdevēji. Visbiežāk tiek piedāvāti 2 ļoti līdzīgu veidu īstermiņa kredīti:
Mikrokredīts – to piedāvā gan bankas, gan nebanku kreditori un tie ir paredzēti nelielu pirkumu veikšanai, piemēram, biroja tehnikas vai ražošanas iekārtu iegādei. Izvēloties mikrokredītu, uzņēmumi var aizņemties līdz pat 25 000 eiro;
Aizdevums apgrozāmo līdzekļu finansēšanai – kā nosaukums liecina, kredīts paredzēts īslaicīgai apgrozāmo līdzekļu palielināšanai, ja nepieciešams palielināt ražošanas apjomus, ieviest jaunus produktus, apmaksāt rēķinus. Šo pakalpojumu parasti piedāvā bankas.

Aizņemieties atbildīgi! Uzņēmējdarbībā ir svarīgi nepalaist garām izdevības, kas var radīt izaugsmi Tavam uzņēmumam, tomēr pirms kredītsaistību uzņemšanās izvērtē sava uzņēmuma naudas plūsmu un to, vai īstermiņa kredīts nebūs papildus slogs tai.

LA.lv
AP
Anita Pirktiņa
Laukos
Grasbergs: Zemnieku atkarība no subsīdijām ir jāmazina
10 stundas
LE
LETA
Laukos
Kurzemē un Vidzemē rīko “Kazu dienas 2019”
11 stundas
LE
LETA
Laukos
“Ādažu Čipsu” ražotnes automatizācijā šogad investēti 1,2 miljoni eiro
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Helmanim piemērots aizdomā turētā statuss; liegts izbraukt no valsts 1
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Brīvdienās būs lielākoties saulains laiks
4 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
FOTO: Latvijas un Lietuvas prezidentu tikšanās uz Latvijas-Lietuvas robežas Grenctālē
6 minūtes
LA
LA.LV
Sports
Krievijas hokeja zvaigzne Kuzņecovs pasaules čempionātā, kur spēlēja arī pret Latviju, lietojis kokaīnu
2 stundas
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
Rīgā nav ievērības cienīga pieminekļa “Baltijas ceļam”
1 stunda