Laukos
Piensaimniecība

Vai siera ražotājiem izdodas apmierināt jāņabērnu pieprasījumu?0

Foto: LETA

Elvīra Utināne, AS “Lazdonas piensaimnieks” valdes priekšsēdētāja:

“Pirmssvētku laikā mūsu darbs ir daudz saspringtāks, jo pircēju pieprasījums taču jāapmierina. Viņi iecienījuši mūsu Jāņu sieru, kas ir ļoti garšīgs, jo ražošanā izmantojam 82% saldkrējuma sviestu, kas 2016. gadā ieguva balvu konkursa nominācijā “Gada prece”. Šī pagodinošā informācija ir nodrukāta uz mūsu siera iepakojuma. Pieprasīts ir arī ķimeņu siers ar mazāku tauku saturu. Tas, ka cilvēki pērk mūsu sieru, dod gandarījumu, ka mūsu darbs tiek novērtēts. Tas ir stimuls strādāt vēl labāk.”

Guntis Pirvits, kooperatīvās sabiedrības “Dundaga” valdes priekšsēdētājs:

“Jā, jā, jautājums vietā, jo lielā sausuma dēļ piena apjomi sarukuši. Tāpēc mēs sakām lielu paldies tiem Kurzemes zemniekiem, kuri mūs nodrošina ar bioloģisko pienu. Līgo svētkiem tuvojoties, vienmēr mūs uzmundrina tautasdziesmas rindas “Jāņa bērni sanākuši” un “Sieru, sieru, Jāņa māte”, tāpēc arī šogad savu iespēju robežās pieprasījumu nodrošinām. Mēs esam vieni no nedaudzajiem, kam ir tiesības ražot produktu ar nosaukumu “Jāņu siers” – atbilstoši “garantētā mantojuma” prasībām. Veterinārais dienests rīko pārbaudes par receptes un tehnoloģijas ievērošanu. Sieru ražojam standarta ritulīšos, kam saules forma. Priecājamies par tiem, kas pērk mūsu produkciju mūsu veikalos – “Dundagā” Ventspilī, “Dundagas pienā” Tukumā, arī Rīgas Centrāltirgū un Čiekurkalna tirgū. Mums ir arī sava tirdzniecības vieta Ventspils tirgū.”

Viesturs Krilovs, AS “Jaunpils pienotava” valdes priekšsēdētājs:

“Esam gandarīti, ka šā gada Jāņu svinēšanai veikaliem “Maxima” esam piegādājuši 70 tūkstošus siera ritulīšu. Līgo vakarā katram uz galda jābūt Jāņu sieram – tas mūsu darbā dod stimulu censties un pūlēties. Jāņabērni mūsu sieru var iegādāties arī “Top” un “Mego” lielveikalu tīklos.”

LA.lv