Laukos
Dārzeņi un augļi

Vairāk nekā 100 šķirnes. Bauskas pilī nedēļas nogalē notiks Latvijas vīnogu izstāde0


‘Dubļanskij’
‘Dubļanskij’
Foto – Edmunds Būmanis

Bauskas pilī šajā nedēļas nogalē – 22.un 23. septembrī – notiks Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrības organizēta izstāde “Latvijas vīnogas”, kurā būs apskatāmi vairāk nekā 100 dažādu vīnogu šķirņu paraugi no visas Latvijas, informēja biedrībā.

“Šis gads Latvijā audzētajām vīnogām īpaši patika. Daudzas šķirnes jau ir novāktas, un izstādē varēs apskatīt vidējās un vēlās vīnogu šķirnes no visas Latvijas. Ja arī nākamās vasaras klimatisko izmaiņu rezultātā būs tik pat siltas, vīnogu audzēšana Latvijā varētu kļūt par arvien perspektīvāku nozari,” teica Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrības priekšsēdētājs Ričards Ivanovs.

Pasākuma apmeklētājus, kā jau katru gadu, arī šogad priecēs plašs vīnogu šķirņu klāsts – ogu paraugi būs no dažādām Latvijas vietām un dažādos apstākļos audzētām vīnogām. Būs apskatāmas gan universālās un galda, gan potenciālās vīna vīnogas. Tāpat arī ogas, kas augušas dārzā, pie ēkas sienas, atklātā laukā vai siltumnīcā. Izstādes apmeklētāji varēs uzzināt, kuras ir izturīgākās, kuras vieglāk audzējamās šķirnes un kuras prasa pastiprinātu uzmanību.

Izstādē varēs saņemt arī vīnogu audzētāju konsultācijas šķirņu izvēlē, vīnogu kopšanas un veselības stiprināšanas jautājumos, pasūtīt vīnogu stādus, kā arī iegādāties atsevišķu šķirņu ogas.

Tāpat visi interesenti izstādē sestdien, 22. septembrī, no plkst.13 aicināti piedalīties izglītojošā seminārā “Latvijas vīnogas 2018”, kurā varēs uzzināt par vīnogu audzēšanas tradīcijām un izaicinājumiem Latvijā.

Izstāde apmeklētājiem būs atvērta sestdien, 22.septembrī, no plkst.10 līdz 19 un svētdien, 23.septembrī, no plkst.10 līdz 15.

Izstāde “Latvijas vīnogas 2018” notiek Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrības īstenotā projekta “Latvijas vīna tūrisma attīstība” ietvaros.

LA.lv
LE
LETA
Laukos
PVD apturējis divu “Pakistānas kebabs” uzņēmumu darbību 2
14 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Mafini, ievārījums un sidrs. Vērtīgie un unikālie paradīzes ābolīši
15 stundas
UG
Uldis Graudiņš
Laukos
Apšaubāmas darbības un haoss. Trūkst zināšanu par notekūdeņu dūņu izmantošanu
16 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Nākotnē maksājumi kļūs arvien ērtāki – pakustēsies, pamirkšķināsi acis… 3
7 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
“Dinamo” uzkaujas un izcīna otro uzvaru “Latvijas Dzelzceļa” kausā
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
KNAB atbrīvojis aizturēto Ogres novada mēru Helmani 1
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Dzeloņdrātis, kas ierobežo manu dzīvi.” Atmiņas par Baltijas ceļu un Atmodas laiku
7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Kristiešu draudze izplata aicinājumu pērt bērnus
4 stundas