Laukos
Gaļa un zivis

Valdība piešķir 58 756 eiro Ukrainas izcelsmes olu uzraudzībai un kontrolei0


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto – Karīna Miezāja

Lai kontrolētu Ukrainas izcelsmes olu un to produktu ievešanu un uzraudzību, valdība no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirs 58 756 eiro, paredz Ministru kabineta akceptētais noteikumu projekts.

Kā ziņots, Zemkopības ministrija sagatavojusi informatīvo ziņojumu par nepieciešamo papildu finansējumu Ukrainas izcelsmes olu un olu produktu uzraudzībai un kontrolei. Ar informatīvo ziņojumu otrdien, 18. jūnijā, iepazīstināta valdība.

Kā norādīts ziņojumā, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) 2019. gadā ir konstatējis salmonellas Ukrainas izcelsmes olu produktos. Lai nodrošinātu sabiedrības veselības augsta līmeņa aizsardzību, uzraugot un atklājot atliekvielu rašanās avotus, PVD veic arī zāļu atliekvielu monitoringu.

Pēdējā laikā ir palielinājies importēto olu un olu produktu daudzums no Ukrainas. Lai nepakļautu patērētājus bīstamās pārtikas infekcijas – salmonelozes – draudiem, kā arī kontrolētu zāļu atliekvielu klātbūtni dzīvnieku izcelsmes produktos, PVD turpmākos mēnešus plāno veikt pastiprinātu visu importēto Ukrainas izcelsmes olu un olu produktu kontroli, tā nodrošinot patērētāju veselības aizsardzību.

Kontroles un uzraudzības veikšanai Ministru kabinets lēma Zemkopības ministrijai no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” turpmākajiem trim 2019. gada mēnešiem piešķirt 58 756 eiro, no šīs naudas 48 728 eiro paredzot Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskajam institūtam „BIOR” un 10 028 eiro – PVD.

Jau ziņots, ka Latvijas olu ražotāji vērsušies pie PVD un citām atbildīgām institūcijām, aicinot veikt ļoti nopietnas pārbaudes no Ukrainas importētām olām saistībā ar salmonellas konstatēšanu no Ukrainas vestajā olu baltuma masā. Latvijas Olu un putnu gaļas ražotāju asociācijā uzsvēra, ka no trešajām valstīm importētajām olām pārbaudes uz robežas tiek veiktas tikai izlases kārtā, nevis visai ievestajai produkcijai, un tas nozīmē, ka tirgū var nokļūt arī ļoti lielas inficētu produktu partijas, izraisot masveida inficēšanos un līdz ar to nopietnus draudus patērētāju veselībai un pat dzīvībai.

“Šie gadījumi ir vērā ņemams signāls gan Latvijas, gan Eiropas patērētājiem, kuri izvēlas ārpus ES ražotu mājputnu produkciju. Šie gadījumi ir nopietns brīdinājums kontrolējošajām un sertificējošajām iestādēm par nepieciešamību veikt pastiprinātas olu, olu produktu un mājputnu gaļas importa pārbaudes,” pauž asociācija.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

LA.lv
LE
LETA
Laukos
“Iļģuciema kvasa” ražotājam pērn palielinājies gan apgrozījums, gan peļņa
12 stundas
LE
LETA
Laukos
Latvijā saražotā alus apmērs turpina pieaugt
15 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Cik ienesīgi audzēt lucernu kukurūzas rindstarpās?
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Negribēja nogalināt draugu…Jaunietim piespriež astoņus gadus cietumā 1
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Sevastova Jūrmalas WTA turnīru sāk ar pārliecinošu uzvaru
5 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
10 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Nervu sabrukums, parādi līdz ausīm…” Kokneses kokaīna lietā aizturētais garāžas saimnieks izlaists no cietuma
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Aļonas brīvais kritiens turpinās – Ostapenko izgāžas arī Jūrmalā
4 stundas