Laukos
Graudkopība

Valkā bijušajā robežkontroles punktā izveidota jauna mazā alus darītava0

Foto: pexels.com

Apmēram 400 metru attālumā no Igaunijas robežas – Valkā, bijušajā robežkontroles punktā izveidota jauna mazā alus darītava “Võru õlletehas”, kura spēs saražot līdz 20 tonnām alus mēnesī, pastāstīja alus darītavas ražošanas vadītājs Aigars Roga.

Oficiāli darītava durvis vēra šī gada jūnijā un pirmās alus partijas mazumtirdzniecības veikalu plauktos nonāca septembra beigās. Lai gan ražošanas kapacitāte teorētiski ļauj saražot 20 tonnas alus mēnesī, reālie ražošanas apmēri pagaidām ir mazāki.

“Kāpināt ražošanas apmērus liedz ražošanas telpu izmērs, bet, iespējams, nākamvasar radīsim kādu jaunu produktu,” sacīja Roga.

Alus darītava atrodas apmēram 400 metru attālumā no Igaunijas robežas, blakus veikalam “Alko 1000”. Vietā, kur kādreiz atradās robežšķērsošanas punkts. Robežkontrolei blakus esošās ražošanas telpas veiksmīgi pārveidotas un pielāgotas alus darīšanai.

Visas alus darītavas izveidē ieguldītās investīcijas ir igauņu kompānijas “ET Invest” finanšu resursi.

Pēc alus darītavas ražošanas vadītāja teiktā, šajā Latvijas alus darītavā ražotais alus ir salīdzinoši tradicionāls “lager” tipa alus “Cimze Kraft Lager”, kam ražošanas laikā klāt pievienota izejviela – īru sūna. Tā dodot alum mazliet specifiskāku garšu.

Viņš teica, ka Latvijā kopumā alus tirgus ir ļoti piesātināts un kolorīts. Katram tajā pieejamajam alum ir savs raksturs, savas garšas īpatnības. “Võru õlletehas” alus darītavas mērķis ir nevis konkurēt ar lielajiem tirgotājiem, bet piedāvāt savu redzējumu alus patērētājiem.

“Latvijā alus nozare attīstās un arī mēs esam pievienojušies alus darītāju pulciņam, ar ko ļoti lepojamies, jo ir bijis labs kontakts ar mūsu kolēģiem, citiem alus ražotājiem un šī sadarbība ir izveidojusies laba,” teica Roga.

Viņš pastāstīja, ka alus jau ir pieejams tirdzniecībā. Sākotnēji tas parādījās Sia “ET Invest” piederošajos “Alko 1000” veikalos, kā arī vairākos veikalos Rīgā un vienā veikalā Ogrē. Tuvākajā laikā alu iecerēts sākt realizēt arī Igaunijā.

“Mūsu mērķis ir strādāt mazliet plašāk. Ne tik lielā mērogā, kā to dara lielie ražotāji, bet censties sekmēt noietu veikalos un, iespējams, veidot sadarbību ar citiem alus darītājiem,” sacīja Roga. Viņš pieļāva, ka ar laiku attiecīgais alus varētu būt pieejams arī tirdzniecībā HoReCa segmentā.

Alus darītavas “Võru õlletehas” īpašnieks ir kompānija “ET Invest”, kam pieder veikalu tīkls “Alko 1000”, kas atrodas Valkā, Ainažos, Apē, Bauskas novada, Grenctālē. Drīzumā tiks atvērts arī “Alko 1000” veikals Latgalē.

“ET Invest” pieder Igaunijas kompānijai “Rovus Holding” (33,19%), kā arī trīs Igaunijas privātpersonām. Kompānija ir reģistrēta 2015.gadā un tās pamatkapitāls ir 162 800 eiro. 2017.gadā uzņēmums strādāja ar 39,296 miljonu eiro apgrozījumu un 165 070 eiro peļņu. 2018.gada finanšu dati vēl nav publiskoti.

LA.lv
AT
Agro Tops
Laukos
Kartupelis dzen asnus, ko darīt? Paņēmieni asnošanas ierobežošanai glabātavās
14 stundas
LE
LETA
Laukos
“Putnu fabrika “Ķekava”” iepazīstinās ar Latvijas un pasaules gaļas pārstrādes tirgus tendencēm
14 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Augu slimību un kaitēkļu izplatība augļu dārzos oktobrī
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Veselam
Cenrādī par veselības aprūpes pakalpojumiem viens, rēķinā – kaut kas cits
35 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Turcija un ASV vienojušās par ugunspārtraukšanu Sīrijā
24 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Izskan jauni vārdi Latvijas Bankas prezidenta amatam
14 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Mājās nav pārnācis zēns: meklē 11 gadus veco Rinaldu 1
2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Latviju sasniegs jauna nokrišņu zona: sinoptiķu prognoze 7 dienām 1
5 stundas