Laukos
Mežsaimniecība

Valles pagasta mežizstrādes uzņēmums “Krīči” pērn panācis 18% apgrozījuma pieaugumu0

Ilustratīvs attēls. Foto-Shutterstock

Vecumnieku novada Valles pagastā reģistrētā mežistrādes uzņēmuma SIA “Krīči” apgrozījums pērn palielinājies par 18%, savukārt peļņa samazinājusies vairāk nekā uz pusi, liecina “Firmas.lv” informācija.

Pagājušajā gadā mežizstrādātāja, kokapstrādātāja un mazumtirgotāja apgrozījums sasniedzis 1,38 miljonus eiro, kas ir par 18% nekā 1,17 miljoni eiro 2016.gadā. Savukārt peļņa kritusies no 55 263 eiro 2016.gadā līdz 23 582 eiro pagājušajā gadā.

Lielāko peļņas daļu nolemts atstāt nesadalītu, bet 6468 eiro tiks izmaksāti dividendēs pieciem uzņēmuma īpašniekiem, teikts vadības ziņojumā.

Peļņas samazināšanos uzņēmuma vadība skaidro ar papildu izmaksām kokmateriālu izvešanai no meža saistībā ar slapjo vasaru. Savukārt apgrozījums palielinājies, pateicoties kokmateriālu cenu pieaugumam.

2017.gadā uzņēmums pieņēmis lēmumu slēgt kokapstrādes cehu Valles pagastā, jo iekārtas bija novecojušas, zāģmateriālu ražošana kļuva nerentabla.

“Krīčiem” pagastā pieder arī divi veikali – “Rosmes” un “Agroapgāds” -, kur pērn turpinājies telpu remonts, pilnveidots un dažādots preču sortiments. Šogad īpašu vērību plānots pievērst abu veikalu ekonomiskajiem rādītājiem.

“Krīči” reģistrēti 1993.gadā, pamatkapitāls ir 32 340 eiro.

Uzņēmuma īpašnieki ir Imants Ruģelis, Andris Polāns un Anita Komas, kuriem katram pieder 21,97% kapitāldaļu, savukārt 17,42% daļu pieder Arvīdam Zvirbulim, bet 16,67% – Agrim Bērziņam.

LA.lv