Laukos
Bizness

Valmierā rīkos semināru par zīmola veidošanu koksnes un mēbeļu nozarē0

Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, notiek starptautiskā mēbeļu un interjera izstāde “Baltic Furniture 2017”.

Lai nozares uzņēmējus informētu par dizaina audita jēdzienu un zīmola veidošanas iespējām, nākamnedēļ, 18.janvārī Valmieras Mākslas vidusskolā, kā arī 19.janvārī Vaimalā, Igaunijā, notiks starptautisks bezmaksas seminārs un radošā darbnīca koksnes un mēbeļu nozares pārstāvjiem, informēja Vidzemes plānošanas reģiona pārstāve Ieva Bīviņa.

Katras dienas seminārā tiks aplūkoti atšķirīgi temati. Valmierā interesentiem būs iespēja uzzināt par dizaina plānošanu koksnes produktu un mēbeļu nozarē, bet Vaimalā semināra tematiskais ietvars paredz aplūkot dizaina pieeju koka ēku un būvniecības produktu attīstībā.

Pasākuma mērķis ir parādīt, kā izmantot dizaina pieeju, lai pievienotu vērtību uzņēmēju jau esošiem vai topošiem produktiem. Tendences rāda, ka uzņēmēji dizaina formu arvien vairāk pielieto produktu funkcionalitātes uzlabošanā, ko tik ļoti produktā meklē klients. Seminārā varēs uzzināt metodes, kā plānot dizainu uzņēmumā, kā arī profesionāļu vadībā veikt sava uzņēmuma dizaina auditu, saņemot praktiskus ieteikumus tālākai attīstībai.

Semināra pirmajā daļā uzņēmēji un praktiķi uzzinās metodes, kā plānot dizainu, ņemot vērā ne tikai produkta vajadzības, bet arī uzņēmumu iekšējos procesus. Tiks runāts par mūsdienu produktu tehnoloģijām, materiāliem un koksnes produktu dizaina attīstības tendencēm Vācijā un Norvēģijā. Ar pieredzi inovatīva dizaina produkta attīstībā dalīsies uzņēmēji no Latvijas un Igaunijas, kuri veiksmīgi attīstījuši dizaina produktus un eksportē tos uz ārvalstu tirgiem.

Otrajā daļā ekspertu vadībā uzņēmēji un praktiķi veiks sava koksnes produkta vai pakalpojuma dizaina auditu, izzinās, kādi ir iespējamie nākamie soļi to attīstībā, kā arī veidos sava produkta zīmola stāstu caur dizaina domāšanas pieeju.

Seminārs būs bez maksas, to rīko Vidzemes plānošanas reģions un Kokapstrādes un mēbeļu ražošanas centrs Igaunijā (Tsenter – Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskus), projektā “Kokapstrādes un mēbeļu industrijas produktu inovācijas un eksports Veru apgabalā un Vidzemes plānošanas reģionā”, programmas Latvijas-Igaunijas pārrobežu sadarbības ietvaros.

LA.lv