Laukos
Bizness

“Valmieras piens” rīkos publisku apspriešanu par piesārņojošās darbības atļaujas atjaunošanu0


Uzņēmuma ražotne. Foto: LETA
Uzņēmuma ražotne. Foto: LETA
Uzņēmuma ražotne. Foto: LETA

Piena pārstrādes uzņēmums AS “Valmieras piens” nākamnedēļ aicina uz sabiedrisko apspriešanu par A kategorijas piesārņojošās darbības atļaujas pārskatīšanu un atjaunošanu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

“Valmieras piens” sagatavojusi un iesniegusi pieteikumu A kategorijas piesārņojošās darbības atļaujas pārskatīšanai un atjaunošanai, kas 2018.gada 27.aprīlī pieņemts Valmieras reģionālajā vides pārvaldē.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem uzņēmums veic šādas piesārņojošās darbības:
piena ražotnes, kurās var pieņemt vairāk nekā 200 tonnas piena dienā (ja 200 tonnas dienā ir gada vidējais rādītājs); sadedzināšanas iekārtas, kuru ievadītā siltuma jauda ir no 5 līdz 50 megavatiem, ja sadedzināšanas iekārtā izmanto biomasu vai gāzveida kurināmo.

“Valmieras piens”, AS, pamatdarbība ir piena produktu ražošana, un gadā tiek pārstrādātas ap 80 000 tonnas piena. Uzņēmuma papildu nodarbošanās ir siltuma ražošana pilsētas vajadzībām.

Sabiedriskā apspriešana notiks trešdien, 16.maijā plkst.14 uzņēmuma telpās Valmierā, Rīgas ielā 93.

Informāciju par pieteikumu A kategorijas piesārņojošās darbības atļaujas pārskatīšanai un atjaunošanai var saņemt telefoniski vai uz vietas “Valmieras piens”.

Jau ziņots, ka 2016.gadā “Valmieras piens” strādāja ar 29,844 miljonu eiro apgrozījumu un 64 365 peļņu. Kopš 2012.gada “Valmieras piens” ietilpst koncernā “Food Union”, kurā ir arī AS “Rīgas piena kombināts”, “Rīgas piensaimnieks”, kā arī saldējuma ražotājs “Premia” Igaunijā, uzņēmumi “Premier Is” un “Hjem Is” Dānijā, “Isbj¸rn Is” Norvēģijā, “Alpin57Lux” Rumānijā un saldējuma ražotājs Baltkrievijā “Ingman Ice Cream”.

LA.lv