Laukos
Dārzeņi un augļi

Valmiermuižā sestdien rīkos Mārtiņdienas ieskaņu tirdziņu “Gardu muti” 0

Publicitātes foto

Nedēļas nogalē, sestdien, 3.novembrī Valmiermuižas parkā notiks “Gardu muti” tirdziņš, kas šoreiz būs veltīts gaidāmajai Mārtiņdienai, informēja Valmiermuižas kultūras biedrība.

Pasākums notiks no plkst.11 līdz 15 un tajā plānota plaša izklaides programma.

Dalību tirdziņā pieteikuši vairāk nekā 150 tirgotāji ne tikai no Latvijas, bet arī Igaunijas un Lietuvas. Pastāvīgie ciemiņi varēs sastapt jau iecienītus tirgotājus, kā arī novērtēt plašo jaunumu klāstu.

Lai iepazīstinātu ar 100 mūsdienu garšām Latvijas simtgadē, mājražotāji Valmiermuižā būs saveduši lauku labumus – pašceptu maizi, svaigo sieru, kūpinājumus, nēģus, medu, garšvielas, mājas vīnus, sulas, sukādes un citus gardumus.

Savukārt amatnieku pūrā būs vilnas zeķes, cimdi, tamborējumi, metālkalumi, no koka darinātas rotaļlietas un krāšņumlietas.

“Valmiermuižas” alus darītavas meistari svinībām par godu izbrūvējuši jaunu alus garšu, kas papildina gadskārtu alu saimi. Mārtiņu alus ir sausākais un vieglākais no brūvējumiem, un svinībās būs iespēja pamēģinātjauno garšu. Pirmo reizi Valmiermuižā viesosies “Rīgas alus kvartāla” pārstāvji, kas rādīs mazo alus darītavu veikumu.

Valmiermuižas alus virtuve parūpēsies, lai sanākušajiem spēka pietiktu visām Mārtiņdienas lustēm, piedāvājot uz uguns vārītu gaiļa zupu, bet pesto.lv tirgotāji būs parūpējušies par īpašu ēdienu saderības stāstu, lai izzinātu, ko likt svētku galdā.

Tā kā Mārtiņbērniem vajadzīgi dažādi trokšņu rīki, tirdziņā būs iespējams izzināt, kā top celma bungas. Mazākajiem tirdziņa apmekletājiem būs radošas nodarbes darbnīcās, bet par muzikālo fonu gādās folkmūzikas grupa “Jāņoga”, kas šim pasākumam par godu sagatavojusi vairākas tieši Mārtiņdienai veltītas dziesmas.

Tirdziņi un svinības “Gardu muti” noris svinot latviešu gadskārtu svētkus, līdz ar to nākamiem gaidāmi 22. decembrī ziemas saulgriežu svinībās.

Galerijas nosaukums

LA.lv
LA
Laukos.lv
Laukos
Vai apdraudēta bezmaksas piena un augļu izdale skolās? Briselē spriedīs par programmas finansējumu
9 stundas
LA
Laukos.lv
Laukos
Viedoklis. Ukraiņu olu rēgs klīst pa Latviju
9 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Amerikāņi atjauno ‘Massey Ferguson’ traktorus
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

DK
Dace Kokareviča
Kultūra
Olande un Maļorka vai Ālandi un Maljorka? Mainās īpašvārdu rakstība
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Taksistu konflikts lidostā: policija sāk lietvedību
3 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 1
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Avārijā uz Ventspils šosejas gājis bojā autovadītājs
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Latvijas uzņēmuma interesēs mēģināts uzpirkt Lietuvas Bruņoto spēku virsnieku
2 stundas