Laukos
Bizness

“Valmiermuižas alum” notekūdeņu ietaises un laukumu būvēs “Vides eksperts”0

Aigars Ruņģis, “Valmiermuižas alus” līdzīpašnieks. Foto – Timurs Subhankulovs

Alus darītavai AS “Valmiermuižas alus” notekūdeņu priekšattīrīšanas ietaises un laukumu būvēs Salacgrīvas uzņēmums SIA “Vides eksperts”, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

“Vides eksperts” ir uzvarētājs starp pieciem pretendentiem “Valmiermuižas alus” izsludinātajā iepirkumu konkursā par notekūdeņu priekšattīrīšanas ietaises un laukuma būvniecību, un tā līgumcena ir 341 026 eiro (281 834 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN)).

Paredzamā būvniecības vieta ir “Grāvis”, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads.

Investīciju projektu iecerēts īstenot līdz šā gada 1.oktobrim, piesaistot finansējumu Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākuma “Ieguldījumi materiālajos aktīvos” apakšpasākumā “Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē”.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka “Valmiermuižas alus” 2016.gadā strādāja ar 4,226 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās par 31% un bija 182 896 eiro. Pagājušā gada finanšu dati vēl nav publiskoti.

“Valmiermuižas alus” reģistrēts 2005.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 1 396 691 eiro. Uzņēmuma īpašnieks ar 100% kapitāldaļu ir SIA “Valmiermuižas ieguldījumu fonds”. Savukārt 60% “Valmiermuižas ieguldījumu fonda” daļu pieder Aigaram Ruņģim, 24% – Austrijas ieguldījumu fondam “Industrieliegenschaftenverwaltungs AG” (ILAG), bet 16% – Vācijas uzņēmumam “Thinkflink GmbH”.

LA.lv