Laukos

“Valmiermuižas alus” šogad strādā ar rekordlielu apgrozījumu0

Publicitātes foto.

Šā gada astoņos mēnešos SIA “Valmiermuižas alus” apgrozījums audzis par 16%, salīdzinot ar attiecīgo laika periodu pagājušajā gadā, sasniedzot 3,942 miljonus eiro, tikmēr kopumā šogad Valmiermuižā jau izbrūvēts 1,655 miljons litru alus un 124 900 litru bezalkoholisko dzērienu, informēja uzņēmuma līdzīpašnieks Aigars Ruņģis.

Viņš arī norādījaa, ka alus tiek brūvēts tikai Valmiermuižā un nav plānots palielināt līdzšinējo alus darīšanas jaudu. “Turpmāk vēlamies augt kvalitātē, brūvējot vēl bagātākas alus garšas. Lai arī likumdošana neprasa norādīt brūvēšanas vietu, Valmiermuižā lepojamies ar to, ka alu brūvējam tikai Latvijā un uz etiķetēm norādām “Crafted in Latvia”, tādējādi arī popularizējot Latvijā darīto alu pasaulē. Mazā alus darītava šī gada astoņos mēnešos ir izbrūvējusi par 6,5% vairāk alus nekā 2017. gada attiecīgajā laika periodā. Jāatzīst, ka, pateicoties negaidīti siltajai vasarai, pieprasījums pēc Valmiermuižas brūvējumiem ir bijis lielāks nekā spējām izbrūvēt,” atzina Ruņģis.

Tāpat viņš atzina, ka pieprasījums pēc Valmiermuižā darītajiem alus kokteiļiem “Frišs” šī gada astoņos mēnešos pieauga par 14%, bet lejamā alus apjoms restorānos un bāros šogad pieauga par 18%.

“Šogad sākām piedāvāt jaunu tumšā alus kokteili “Frišs”, kuru brūvējam no tumšā alus un ķiršu zeltera. Tas jau guvis lielu atsaucību cienītāju vidū. Savukārt restorāni un bāri ir bijuši mūsu prioritāte, lai attīstītu alus baudīšanas kultūru Latvijā un popularizētu alu kā Latvijas nacionālo dzērienu. Esam novērojuši, ka ārvalstu kultūras tūristi arvien biežāk vēlas iepazīties tieši ar Latvijas mazo alus darītavu brūvējumiem,” atzina Ruņģis.

Tāpat savus cienītājus ir ieguvis arī “Valmiermuižas degalus”, pēc kura pieprasījums šogad audzis par 63%. Liela izaugsme šogad ir arī bezalkoholiskajiem dzērieniem, pēc kuriem pieprasījums audzis par 23%. Dzērieniem, kas tiek gatavoti no Latvijas mežos un dārzos izlolotām garšām, redzam izaugsmes iespējas gan Latvijā, gan eksporta tirgos nākotnē, atzīmēja A. Ruņģis.

Jau ziņots, ka “Valmiermuižas alus” apgrozījums 2017.gadā bija 4,606 miljoni eiro, bet peļņa sasniedza 136 007 eiro.

“Valmiermuižas alus” reģistrēts 2005.gadā, pamatkapitāls ir 1 396 691 eiro. Uzņēmuma īpašnieks ar 100% kapitāldaļu ir SIA “Valmiermuižas ieguldījumu fonds”. Savukārt 60% “Valmiermuižas ieguldījumu fonda” daļu pieder Aigaram Ruņģim, 24% – Austrijas ieguldījumu fondam “Industrieliegenschaftenverwaltungs AG” (ILAG), bet 16% – Vācijas uzņēmumam “Thinkflink GmbH”.

LA.lv
AP
Anita Pirktiņa
Laukos
Grasbergs: Zemnieku atkarība no subsīdijām ir jāmazina
1 diena
LE
LETA
Laukos
Kurzemē un Vidzemē rīko “Kazu dienas 2019”
1 diena
LE
LETA
Laukos
“Ādažu Čipsu” ražotnes automatizācijā šogad investēti 1,2 miljoni eiro
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Ekonomika
VIDEO: Alga līdz pat 10 000 eiro mēnesī. Sludinājumos atklāj, cik strauji uzlekušas algas Latvijā
10 stundas
LE
LETA
Latvijā
Slimnīca nāk klajā ar izmeklēšanā secināto par smagi piekauto krāslavieti, kurš mira slimnīcā
15 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: “Tas ir krājies gadus divus un vairāk.” Ozolnieki lūdz novirzīt lidmašīnu ceļus
9 stundas
LA
LA.LV
Sports
Samoilovs/Šmēdiņš sasniedz pusfinālu
9 stundas
LE
LETA
Dabā
Latvijai tuvojas anticiklona centrs. Jaunākā laika prognoze svētdienai
11 stundas