Laukos
Graudkopība

“Valmiermuižas alus” modernizēsies par 2,16 miljoniem eiro0


“Valmiermuižas” alus darītavas saimnieks Aigars Ruņģis “Valmiermuižas alus” kafejnīcas atklāšanā Valmieras drāmas teātrī.
“Valmiermuižas” alus darītavas saimnieks Aigars Ruņģis “Valmiermuižas alus” kafejnīcas atklāšanā Valmieras drāmas teātrī.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Latvijas alus darītava AS “Valmiermuižas alus” plāno ieguldīt 2,162 miljonus eiro alus ražošanas tehnoloģisko iekārtu un aprīkojuma komplektā, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Tehnoloģisko iekārtu komplektu plānots piegādāt un uzstādīt līdz 2020.gada 1.oktobrim Jāņa Ķenča ielā 2, Kocēnos, piesaistot finansējumu Eiropas Savienības Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) pasākuma “Ieguldījumi materiālajos aktīvos” apakšpasākumā “Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē”.

Uzņēmums plāno iegādāties dzērienu alkohola satura analīzes sistēmu, portatīvu ogļskābās gāzes CO2 un O2 mērīšanas sistēmu, dejonizētu ūdens sagatavošanas sistēmu un dozēšanas aprīkojumu, vidēji lielas kapacitātes horizontālo laboratorijas galda tvaika sterilizatoru, kā arī mikrobioloģisko inkubatoru ar dzesēšanas funkciju un virkni citu aprīkojumu un iekārtas.

Pretendenti pieteikumus var iesniegt līdz šā gada 21.jūnijam.

Jau ziņots, ka “Valmiermuižas alus” apgrozījums 2018.gadā pieauga par 17% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, bet peļņa palielinājās par vairāk nekā 30%, sasniedzot 168 173 eiro.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka “Valmiermuižas alus” 2017.gadā strādāja ar 4,605 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 9% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa saruka par 30,2% un bija 127 564 eiro.

“Valmiermuižas alus” reģistrēts 2005.gada jūnijā, pamatkapitāls ir 1,397 miljoni eiro. Vienīgais īpašnieks ir “Valmiermuižas ieguldījumu fonds”, kurā 60% daļu pieder Aigaram Ruņģim, 24% – Austrijas ieguldījumu fondam “Industrieliegenschaftenvervaltungs AG” un 16% Vācijas uzņēmumam “Thinkflink GmbH”.

LA.lv