Laukos

“Valmiermuižas alus” par 30 000 eiro uzbūvē tirgotavu Siguldas pils dārzā0

Publicitātes foto.

Lai padarītu Gaujas Nacionālo parku pievilcīgāku tūrismam un popularizētu Latvijā darīto alu, AS “Valmiermuižas alus darītava”, ieguldot 30 000 eiro, izveidojusi Valmiermuižas alus vēstniecību Siguldas pils dārzā.

Kā norāda uzņēmuma līdzīpašnieks Viesturs Ruņģis, saskaņā ar vēstures liecībām Livonijas ordeņa Siguldas pilī sendienās tika darīts alus, tādeļ arī “Valmiermuižas alus” vēstniecība Siguldā ar tirgotavu iekārtojusies vēsturiskajā brūža namiņā.

“Iespēja izveidot alus vēstniecību Siguldā nāca negaidīti un to vēlējamies izmantot. Mērķis ir popularizēt Latvijā darīto alu pasaulē. Uzskatu, ka pirmais gads ir savā ziņā iesildīšanās,” norādīja Ruņģis.

Patlaban durvis vērusi alus tirgotava un terase, bet tiek strādāts pie idejas par vecā brūža namiņa atjaunošanu. “Esam iecerējuši organizēt gardēžu tirdziņus un tematiskus kultūras vakarus. Plānojam paplašināt piedāvājumu, lai vēstniecība būtu pievilcīga ne tikai vasaras mēnešos, bet arī zelta rudenī un ziemā. Līdz ar Valmiermuižas brūvējumu daudzveidību vēlamies iepazīstināt arī ar vietējiem ēdieniem,” teica uzņēmējs.

Viņš arī atzina, ka “Valmiermuižas alus darītava” jau septiņus gadus ciešā sadarbībā ar citiem “Enter Gauja” tūrisma klastera biedriem, tostarp – pašvaldībām, popularizē reģionu kā pievilcīgu un leģendām apvītu tūrisma galamērķi. Vēstniecības izveide ir likumsakarīgs sadarbības turpinājums ar Siguldu Gaujas Nacionālā parka ietvaros, lai to padarītu vēl pievilcīgāku tūrismam.

Alus darītavā arī informēja, ka alus darītava ir izbrūvējusi arī “Siguldas Ordeņa alu”, kas ir klasisks, līdzsvarots tumšais lāgeris, nepasterizēts un filtrēts brūvējums.

Jau ziņots, ka “Valmiermuižas alus” apgrozījums 2017.gadā bija 4,606 miljoni eiro, bet peļņa sasniedza 136 007 eiro.

“Valmiermuižas alus” reģistrēts 2005.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 1 396 691 eiro. Uzņēmuma īpašnieks ar 100% kapitāldaļu ir SIA “Valmiermuižas ieguldījumu fonds”. Savukārt 60% “Valmiermuižas ieguldījumu fonda” daļu pieder Aigaram Ruņģim, 24% – Austrijas ieguldījumu fondam “Industrieliegenschaftenverwaltungs AG” (ILAG), bet 16% – Vācijas uzņēmumam “Thinkflink GmbH”.

LA.lv