Laukos
Politika

Valsts izmaksās 4,42 miljonu eiro atbalstu par lietavās cietušajiem sējumiem un stādījumiem0

Foto: Valdis Semjonovs

Lai lauksaimniekiem mazinātu pērnā rudens lietavu radītos zaudējumus, par noteiktu kultūraugu sējumiem un stādījumiem no valsts atbalstatiks novirzīts 4,42 miljonu eiro finansējums, paredz valdības apstiprinātais noteikumu projekts par valsts atbalsta piešķiršanas kārtību.

Atbalsts tiks izmaksāts kā ienākumu stabilizējošs atbalsts par vasarāju, dārzeņu, kartupeļu, augļu un ogu kultūraugu platībām, lauksaimniekiem mazinot daļu no lietavu radītajiem ienākumu zaudējumiem.

Valsts atbalstu paredzēts piešķirt par 2017.gadā deklarētajām noteiktu kultūraugu platībām, kas tika atzītas par atbalsttiesīgām vienotajam platības maksājumam un mazo lauksaimnieku atbalsta shēmas maksājumam. Kultūraugu saraksts, par kuriem piešķir valsts atbalstu, noteikts noteikumu pielikumā.

Šajos noteikumos paredzētais valsts atbalsts netiks piešķirts par platībām, par kurām jau ir saņemta kompensācija saskaņā ar Ministru kabineta (MK) rīkojumu par 2017. gada augusta lietavās un plūdos bojā gājušo sējumu, stādījumu kultūraugiem un sienu.

Pagājušajā gadā vienotajam platības maksājumam pieteicās 59 435 pretendenti.

Noteikumi stāsies spēkā pēc to publikācijas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

LA.lv