Meži, Mežsaimniecība

Valsts mežus papildinās 23 miljoni priežu, egļu un bērzu stādiņi

Līdz ar siltā laika iestāšanos šonedēļ AS “Latvijas Valsts meži” sāk meža atjaunošanu, kopumā plānojot iestādīt mežu 8000 hektāru lielā platībā, izmantojot teju 23 miljonus koku stādu.

Mežā šogad tiks iestādīti 12,3 miljoni priežu stādi, 1,1 miljons egļu mazie stādiņi un 5,3 miljoni egļu stādi ar uzlaboto sakņu sistēmu, 1,9 miljoni bērzu, kā arī 0.2 miljoni melnalkšņu

Īpaši svarīga pirms stādīšanas ir stādu apstrāde, lai tos pasargātu no dažādiem kaitēkļiem, piemēram, priežu lielā smecernieka, kas barojas, apgraužot jauno skuju kociņu stumbru mizu. Lai to novērstu, kokaudzētavās jaunie stādi tiek apstrādāti, izmantojot gan tradicionālās, gan alternatīvas un videi draudzīgas metodes. Pērn meža atjaunošanas procesā 5% no iestādītajiem skuju kokiem tika apstrādāti ar vasku. Savukārt 2017. gadā, līdz ar jaunas līnijas uzstādīšanu “Mazsilu” kokaudzētavā, stādiņi tiek apstrādāti arī ar smilts un līmes maisījumu “Conniflex”.

Pērn valsts mežos tika iestādīti vairāk nekā 23 miljoni koku stādu 9000 hektāru platībā, kā arī tika izkopti 31300 hektāri jaunaudžu.

“Latvijas Valsts mežiem” pieder 1,63 miljoni hektāru apsaimniekotas valsts meža zemes, tajā skaitā 1,60 miljoni hektāru meža zemes, no kuras 1,41 miljons hektāru ir mežs. Kā dabas aizsardzības teritorijas tiek apsaimniekoti 0,32 miljoni hektāru jeb 20% no LVM valdījumā esošās zemes kopplatības. Galvenais uzņēmuma produkts ir kokmateriāli, katru gadu piedāvājot tirgū aptuveni piecus līdz septiņus miljonus kubikmetru koksnes. 100% uzņēmuma akciju pieder valstij, un to turētāja ir Zemkopības ministrija.

Pievienot komentāru