Laukos
Tehnika

VTUA divām autoskolām aizliegusi apmācīt traktortehnikas vadītājus0


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: VTUA

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (VTUA) divām autoskolām – “Autoskolai Metro” Preiļos un “Autoskolai “Impērija”” Jēkabpilī, Krāslavā, Preiļos un Daugavpilī – vismaz uz gadu aizliegusi apmācīt traktortehnikas vadītājus, liecina informācija aģentūras mājaslapā.

VTUA Mācību karšu izsniegšanas un atņemšanas komisija, konstatējot iesniegtajos dokumentos pretrunas un neatbilstības prasībām, kā arī, pārbaudot iesniegtās sūdzības par dokumentu autentiskumu, atņēmusi vadītāju mācību kartes minētajām iestādēm TR1un TR2 kategorijas traktortehnikas vadītāju sagatavošanai.

Savukārt jaunas mācību kartes atteiktas “Autoskola Metro” Krāslavā un Daugavpilī TR1un TR2 kategorijas traktortehnikas vadītāju sagatavošanai.

VTUA anulējusi arī visas mācību grupas minētajām autoskolām, kuras atradās apmācības procesā, atbilstoši atņemtajām mācību kartēm.

Aģentūrā atgādina, lai kārtotu eksāmenus TR1 kategorijas traktortehnikas vadītāja apliecības iegūšanai, attiecīgās kategorijas teorētiskās zināšanas un praktiskā pieredze ir apgūstāma pašmācības ceļā, savukārt TR2, TR3 vai TR4 kategoriju pašmācībā atļauts iegūt personai, kurai vismaz 12 mēnešus jau ir kāda no traktortehnikas vadītāja kategorijām.

Ja personai ir nepietiekamas zināšanas un prasmes, lai iegūtu nepieciešamo traktortehnikas kategorijas vadītāja apliecību, tās jāapgūst traktortehnikas vadītāju izglītības iestādē, kura izsniedz mācību reģistrācijas karti (apliecinājumu), ka persona sekmīgi pabeigusi teorētisko un praktisko apmācību atbilstoši normatīviem par traktortehnikas vadītāju sagatavošanas kārtību.

Pirms autoskolas izvēles un apmācības sākšanas Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra aicina topošos traktortehnikas vadītājus iepazīties ar Atvērto datu portālā pieejamo informāciju par Traktortehnikas vadītāju izglītības iestādēm, kurām ir izsniegtas traktortehnikas vadītāju mācību kartes.

LA.lv
AT
Agro Tops
Laukos
‘Amazon’ smidzinātājiem jauns uzlabojums
1 diena
LA
Laukos.lv
Laukos
Cēsīs rīkos semināru gaļas liellopu audzētājiem
1 diena
LE
LETA
Laukos
Jaunas traktora piekabes reģistrācijai Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā būs jāiesniedz atbilstības sertifikāts
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Ar burkāniem elektroauto nebaros. Ko iesākt, lai Latvijā autovadītāji pārietu uz elektromobiļiem? 1
4 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
“Tas nav saprātīgs virziens.” Kariņš neatbalsta “AP” rosināto ideju palielināt budžeta deficītu
7 stundas
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: “Dinamo” izbraukumu sāk ar bezierunu zaudējumu
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Gāja tumsā bez atstarotāja…Uz Valmieras šosejas nāvejoši notriekta sieviete
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Saglabāsies neliels sals: laika prognoze sestdienai
11 stundas