Laukos
Tehnika

VTUA divām autoskolām aizliegusi apmācīt traktortehnikas vadītājus0


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: VTUA

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (VTUA) divām autoskolām – “Autoskolai Metro” Preiļos un “Autoskolai “Impērija”” Jēkabpilī, Krāslavā, Preiļos un Daugavpilī – vismaz uz gadu aizliegusi apmācīt traktortehnikas vadītājus, liecina informācija aģentūras mājaslapā.

VTUA Mācību karšu izsniegšanas un atņemšanas komisija, konstatējot iesniegtajos dokumentos pretrunas un neatbilstības prasībām, kā arī, pārbaudot iesniegtās sūdzības par dokumentu autentiskumu, atņēmusi vadītāju mācību kartes minētajām iestādēm TR1un TR2 kategorijas traktortehnikas vadītāju sagatavošanai.

Savukārt jaunas mācību kartes atteiktas “Autoskola Metro” Krāslavā un Daugavpilī TR1un TR2 kategorijas traktortehnikas vadītāju sagatavošanai.

VTUA anulējusi arī visas mācību grupas minētajām autoskolām, kuras atradās apmācības procesā, atbilstoši atņemtajām mācību kartēm.

Aģentūrā atgādina, lai kārtotu eksāmenus TR1 kategorijas traktortehnikas vadītāja apliecības iegūšanai, attiecīgās kategorijas teorētiskās zināšanas un praktiskā pieredze ir apgūstāma pašmācības ceļā, savukārt TR2, TR3 vai TR4 kategoriju pašmācībā atļauts iegūt personai, kurai vismaz 12 mēnešus jau ir kāda no traktortehnikas vadītāja kategorijām.

Ja personai ir nepietiekamas zināšanas un prasmes, lai iegūtu nepieciešamo traktortehnikas kategorijas vadītāja apliecību, tās jāapgūst traktortehnikas vadītāju izglītības iestādē, kura izsniedz mācību reģistrācijas karti (apliecinājumu), ka persona sekmīgi pabeigusi teorētisko un praktisko apmācību atbilstoši normatīviem par traktortehnikas vadītāju sagatavošanas kārtību.

Pirms autoskolas izvēles un apmācības sākšanas Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra aicina topošos traktortehnikas vadītājus iepazīties ar Atvērto datu portālā pieejamo informāciju par Traktortehnikas vadītāju izglītības iestādēm, kurām ir izsniegtas traktortehnikas vadītāju mācību kartes.

LA.lv
LA
Laukos.lv
Laukos
PVD atgādina par nepieciešamību vakcinēt mājdzīvniekus pret trakumsērgu
1 diena
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Jaunpils pienotavas” valdi atstāj Raimonds Misa
1 diena
LA
Laukos.lv
Laukos
Apbalvoti konkursa “Sakoptākais mežs” uzvarētāji
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Vai panākumu atslēga būs “ārējie spēlētāji”?
27 minūtes
LA
LA.LV
Sports
Melbārža kvartets Eiropas kausa posmā paliek aiz četrām Vācijas ekipāžām
28 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
SM nosauc summu, par cik gatava no miljonāriem atpirkt zemi Biķerniekos
27 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Eksperts par to, kas ir satraucoši un pat bīstami saistībā ar vēlēšanām Rīgā 2
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
Indrašim Jaroslavļā salauž degunu, bet tiesneši pārkāpumu nepamana
1 stunda