Politika, Subsīdijas

Var sākt rakstīt projektus atbalstam mežu apsaimniekošanā par 8,5 miljoniem eiro

Lauku atbalsta dienests (LAD) izsludinājis projektu iesniegumu pieņemšanu pasākumā “Ieguldījumi meža platību paplašināšanā un meža dzīvotspējas uzlabošanā” par kopumā 8,5 miljoniem eiro.

Atbalstam varēs pieteikties trīs apakšpasākumos:
Pasākumā “Meža ieaudzēšana” varēs pieteikties meža ieaudzēšanas un kopšanas aktivitātēm, kā arī ieaugušas mežaudzes papildināšanai un kopšanai. Kārta norisināsies no 9.oktobra līdz 9.novembrim, kopējais pieejamais finansējums ir 1,5 miljoni eiro. Nākamā, piektā kārta norisināsies no 10.novembra līdz 11.decembrim, kopējais pieejamais finansējums ir 1,5 miljoni eiro.

Pasākumā “Meža ugunsgrēkos un dabas katastrofās iznīcināto mežaudžu atjaunošana” atbalstu piešķir par meža atjaunošanu platībās, kurās atbilstoši Valsts meža dienesta atzinumam ir konstatēts ugunsgrēks vai dabas katastrofa (vējgāze, vējlauze, sniega un ledus radīti postījumi), kuras dēļ mežaudze ir iznīcināta, tāpēc šajā platībā mežs ir atjaunojams. Ceturtā kārta norisināsies no 9.oktobra līdz 9.novembrim, kopējais pieejamais finansējums ir 500 000 eiro.

Pasākumā “Ieguldījumi meža ekosistēmu noturības un ekoloģiskās vērtības uzlabošanai” atbalstu piešķir jaunaudžu retināšanai, neproduktīvu mežaudžu nomaiņai, valdošās koku sugas nomaiņai baltalkšņa sugu mežaudzēs no 30 gadu vecuma vai blīgznas sugu mežaudzēs. Ceturtā kārta norisināsies no 9.oktobra līdz 9.novembrim, pieejamais finansējums aktivitātē ir 5 miljoni eiro.

Projekta iesnieguma veidlapa pieejama mājaslapā www.lad.gov.lv sadaļā “Atbalsta veidi” -“Projekti un investīcijas”.

Atbalsts ir pieejams Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Lauku attīstības programmas (LAP) ietvaros.

8 Komentāri

  1. Šitiem mežu izsaimniekotājiem vēl dod miljonus atbalstam. Pilnīgs sviests!!! Nabadziņi atradušies. Tā jau visu izcirtuši, naudu sabāzuši kabatās, vēl atbalstu savajadzējies. Kad šitas absurds beigsies???

  2. Šos miljonus labāk būtu ieguldījuši izglītības nozarē, vismaz skolotāju algām. Vai kādā nopietnā ražošanas atbalstā, nevis dabas resursu izsmelšanas un dabas daudzveidības iznīcināšanas nozarē. Reāls murgs!

  3. Nu jā, šitie jau laikam ir vienīgie “ražotāji, biznesmeņi”, kuriem nav jāiegulda atpakaļ ražošanā, tik peļņa jāsabāž kabatās. Kaut kāds debīliķu inkubators. Tik bezjēdzīgi smeļam no fondiem naudu. Liekēži!!!! Sēž savos ādas beņķos un ņirdz par latviešu tautu…Nožēlojami!!!

  4. Un paši mežinieki brēc, ka zaļie sēž uz fondu naudas. Paši tikmēr miljonus, ķipa “atbalstam” smeļ.:))) Divkoši reālākie!!! Vemt gribas. Ja jau jūs visu laiku brēcat par savu privātīpašumu neaizskaramību, tad varbūt arī par saviem privātajiem līdzekļiem arī atjaunojiet savus izcirtumus un kopiet savas jaunaudzes, nevis par sabiedrības līdzekļiem. Mežu nocirst un naudu sabāzt savās kabatās jēdzat, bet sakopt pēc tam par sabiedrības līdzekļiem, ja? Mežsaimnieka sinonīms ir – liekēdis, divkosis.

  5. Labāk šos 8,5 miljonus būtu piešķīruši tiem mežsaimniekiem, kas apsaimnieko mežus ekoloģiski atbildīgi, kas necērt kailcirtes, saglabā mežā atmirušo koksni un vecos, pāraugušos kokus, kas reāli rūpējas par meža bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu.

Pievienot komentāru