Laukos
Politika

Varēs pieteikties 7,249 miljonu eiro atbalstam ar lauksaimniecību nesaistītām aktivitātēm0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Rebeka Žeire

Lauku atbalsta dienests (LAD) izsludinās projektu iesniegumu pieņemšanu Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstam ar lauksaimniecību nesaistītām aktivitātēm lauku teritorijās un tūrisma attīstībai, liecina informācija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Projektu iesniegumu pieņemšana ES Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Lauku attīstības programmas (LAP) apakšpasākuma “Atbalsts ieguldījumiem ar lauksaimniecību nesaistītu darbību radīšanā un attīstīšanā” aktivitātē “Ar lauksaimniecību nesaistītu saimniecisko darbību dažādošana attiecībā uz tūrisma aktivitāšu veicināšanu” un aktivitātē “Tūrisma aktivitāšu veicināšana” notiks no šā gada 17.maija līdz 17.jūnijam.

Aktivitātei “Ar lauksaimniecību nesaistītu saimniecisko darbību dažādošana attiecībā uz tūrisma aktivitāšu veicināšanu” un “Tūrisma aktivitāšu veicināšana” pieejamais publiskais finansējums ir 7 248 536 eiro, kas tiks sadalīti pēc reģionalizācijas principa, ievērtējot teritorijas attīstības indeksu un esošo uzņēmumu skaitu.

Iesniegtie projekti, ja tiek ieguldītas investīcijas pamatlīdzekļu iegādei, ir jāīsteno viena gada laikā no LAD lēmuma pieņemšanas par projekta iesniegumu apstiprināšanu. Veicot būvniecību un pārbūvi tie jāīsteno divu gadu laikā kopš LAD izlēmis projektu iesniegumus apstiprināt.

Projekta iesnieguma veidlapa un pasākumu nosacījumi pieejami mājaslapā lad.gov.lv sadaļā “Atbalsta veidi”/”Projekti un investīcijas”. Projektu iesniegumi jāiesniedz, izmantojot LAD elektroniskās pieteikšanās sistēmu (EPS).

LAD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts iestāde, kas administrē Eiropas Savienības Lauksaimniecības fonda līdzekļus un tiešos maksājumus zemniekiem.

LA.lv