Laukos
Politika

Varšavā diskutēs par vienlīdzīgākiem tiešmaksājumiem Baltijas lauksaimniekiem0


Varšava.
Varšava.
Foto – AFP/LETA

Baltijas valstu un Polijas lauksaimniecības ministri vienosies par tālāku kopīgu viedokli cīņā par taisnīgu attieksmi pret visu ES valstu zemniekiem

Ceturtdien, 5.septembrī, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards Varšavā tiksies ar Polijas lauksaimniecības un lauku attīstības ministru Janu Krištofu Ardanovski, Igaunijas lauku lietu ministru Martu Jarviku un Lietuvas zemkopības ministru Andrjusu Palioni, lai apspriestu tālāko kopīgo viedokli par ES Kopējās lauksaimniecības politiku un tās finansējumu pēc 2020.gada.

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards norāda, ka Latvijas galvenā prioritāte ir taisnīgi tiešmaksājumi un atbilstošs finansējums lauku attīstībai nākamajā plānošanas periodā.

“Līdzvērtīgi tiešie maksājumi ir viens no godīgas konkurences priekšnosacījumiem visu ES dalībvalstu lauksaimnieku vidū. Līdz ar to ir svarīgi, ka jau šī gada sākumā esam panākuši vienotu viedokli un nostāju Baltijas valstu vidū – turpināsim iestāties par to, lai Latvijai, Lietuvai, Igaunijai un Polijai nākamajā plānošanas periodā tiktu noteikti tādi atbalsta mehānismi, kas sniegtu nepieciešamo atbalstu mūsu lauksaimniekiem, neatstājot viņus nevienlīdzīgā pozīcijā, kā tas bija līdz šim,” norāda Gerhards.

Tikšanās laikā Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Polijas lauksaimniecības ministri plāno parakstīt kopīgu deklarāciju, kurā pausta šo četru valstu vienota nostāja par ES KLP finansēšanu, tiešo maksājumu izlīdzināšanu, breksita seku novēršanu, kā arī nepieciešamo atbalstu jaunajiem lauksaimniekiem.

LA.lv
AT
Agro Tops
Laukos
Ukrainā sākta jauna zīmola traktoru ražošana
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Jaunumi augu aizsardzības līdzekļu reģistrā – dzīvie organismi
1 diena
LE
LETA
Laukos
Kooperatīva “Agrario” apgrozījums pagājušajā finanšu gadā saruka līdz 960 251 eiro
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Pūce pieļauj iespēju saglabāt Liepājai, Rēzeknei un Daugavpilij atsevišķu pašvaldības statusu
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Vai beidzies čeku loterijas bums?
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Šonedēļ līs retāk! Sinoptiķi jau izsaka versiju, kāda varētu būt ziema Ziemeļeiropā
3 stundas
LE
LETA
Sports
Sevastova ar pārliecinošu uzvaru sāk turnīru Maskavā
1 stunda
LA
LA.LV
Kultūra
Radošo personu atbalsta programmā samazinās piešķīrumu senioriem 1
3 stundas