Laukos
Bizness

“Veckūkuri” ražos dažādas piena mērces un “liesos” jogurtus 0

Publicitātes foto

Strenču novada Jērcēnu pagasta zemnieku saimniecība “Veckūkuri”, kas ražo produktus ar zīmolu “Mans piens”, turpina virzību nišas produktu segmentā un nākamgad tehnoloģisko iekārtu iegādē plāno ieguldīt vairāk nekā miljonu eiro, sacīja saimniecības īpašniece Ilvija Jakovina.

“Veckūkuri” palaban aktīvi strādā pie produkcijas sortimenta paplašināšanas un nesen kā jaunumus patērētājiem sāka piedāvāt svaigā siera lodītes un augļu-ogu želejas. Plānots laist apgrozībā arī piena-vaniļas, piena-šokolādes, piena-karameļu mērces, kā arī tuvākajā laikā – dzeramos jogurtus ar zemu kaloritāti. Pagaidām uzņēmums visu produkciju realizē vietējā tirgū, un arī jaunos nišas produktus nav iecerēts vest uz ārvalstīm.

“Laukos ļoti jādomā, ko darīt, lai risinātu problēmas, kas saistītas ar darbaspēka trūkumu. Maksimāli jāvirzās uz robotizāciju. Nākamgad plānojam iegādāties piena ieguves iekārtas, investīciju apmērs pārsniedz miljonu eiro,” sacīja Jakovina, piebilstot, ka tādējādi “Veckūkuri” plāno strādāt efektīvāk, samazināt izmaksas un palielināt ieņēmumus. Iekārtu iegādei “Veckūkuri” piesaistīs Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu.

Tāpat zemnieku saimniecība šogad ļoti lielas investīcijas ieguldījusi, lai uzlabotu zemes auglību, nodrošinot iespēju no mazāk hektāriem iegūt lielāku ražu. “Esam startējuši gandrīz katrā projektu kārtā un cenšamies uzlabot meža potenciālu nākotnē,” sacīja Jakovina.

“Veckūkuri” šogad ir iegādājušies arī lauksaimniecības zemi un meža zemi. Kopējās investīcijas, ko saimniecība ir ieguldījuši nekustamo īpašumu iegādē, ir apmēram 150 000 eiro, viņa pastāstīja.

Jakovina nevarēja pateikt, kāds šogad būs saimniecības apgrozījums, t ietekmē piena iepirkuma cenas. Šā gada sākumā iepirkuma cenas bija salīdzinoši zemas, bet vēlāk pieauga. Taču negatīvi vērtējams, ka ļoti strauji pieauga piena tauku cenas. Par spīti to cenu kāpumam, “Veckūkuru” apgrozījums kritās, jo piena tauku patēriņš samazinājās. Vienlaikus zemnieku saimniecība cenšas dažādot saimniecisko darbību, lai veidotu drošības “spilvenus” pret krīzēm, piemēram, sliktiem laika apstākļiem, kā dēļ šogad neizdevās novākt visu ražu.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka 2016.gadā “Veckūkuri” strādāja ar 329 252 eiro apgrozījumu un 36 737 eiro peļņu.

“Veckūkuri” ir dibināti 1995.gadā un nodarbojas ar lauksaimniecību, piena lopkopību, piena produktu ražošanu, kas pazīstami ar zīmolu “Mans piens”. Uzņēmuma īpašniece ir Ilvija Jakovina. Saimniecība apsaimnieko 300 hektārus lauksaimniecībā izmantojamo zemi, un pagājušā gada beigās saimniecībā bija 109 liellopi, tajā skaitā 33 slaucamās govis.

LA.lv
MG
Mārīte Gailīte
Laukos
Dzīvā mulča? Jaunas tehnoloģijas nezāļu ierobežošanai biosaimniecībās
12 stundas
LE
LETA
Laukos
“Brīvā viļņa” akciju atpirkšanas obligātajā piedāvājumā cena plānota 0,87 eiro par akciju
13 stundas
LA
Laukos.lv
Laukos
Viedoklis. Alus nozarē nav pamata pārmērīgam optimismam
13 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Tiešām ir tik slikti? LA pārbauda jauno televīziju piedāvājumu
4 stundas
LE
LETA
Sports
KHL atsākas aizraujoši: Daugaviņam 1+2, divi “hat trick”, SKA ieiet vēsturē
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns nosauc jaunās valdības prioritātes
7 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
Vai Dziesmu un deju svētku biļetes būtu jāsadala izlozē?
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Ceļā pēc dzimšanas dienas kūkas traģiski iet bojā pāris. Meita nespēj noticēt policistu sacītajam
3 stundas