Laukos
Gaļa un zivis

Veikalu tīkla “Sky” īpašnieki par vairāk nekā četriem miljoniem eiro būvē gaļas pārstrādes cehu0

Publicitātes foto

Lielveikalu “Sky” īpašniece SIA “Skai Baltija” ar bankas “BlueOrange” līdzfinansējumu Rīgā būvē gaļas pārstrādes cehu, kur tiks ražota produkcija lielveikala vajadzībām, informēja uzņēmuma pārstāvji.

Kopējās investīcijas būvniecībā un aprīkojuma iegādē pārsniedz četrus miljonus eiro, no tiem vairāk nekā 70% ir bankas atbalsts.

Sākotnēji cehs augstas kvalitātes gaļu un gaļas produktus piedāvās lielveikalos “Sky”. Līdz ar kapsulas iemūrēšanu ēkas pamatos, kompleksa būvniecība tika uzsākta 19.februāri un 24.maijā plānoti spāru svētki. Būvniecību plānots pabeigt līdz 2019.gada beigām.

Jaunais ražošanas cehs atradīsies Valgales ielā 4, netālu no vietas, kur šobrīd K.Ulmaņa gatvē 122 atrodas lielveikals “Sky”. Gaļas pārstrādes un noliktavu komplekss būs izvietotas ēkas pirmajā stāvā 3006,40 m2 platībā, bet ēkas kopējā platība būs 3889 m2.

Cehs nodrošinās Lielveikalus “Sky” ar augstākās kvalitātes, bioloģiski audzētu lopu un putnu gaļu, kā arī dažādiem gaļas produktiem – desām, ruletēm, pastētēm, kūpinājumiem, buljonu, gaļas marinējumiem un dažādiem gaļas pusfabrikātiem.

Sākotnēji tiks ražoti ap 100 dažādu produktu veidu, taču tuvāko gadu laikā sortimentu plānots ievērojami paplašināt.

“Jau pirms 10 gadiem, uzsākot desu produkcijas ražošanu, mērķis bija tirgū radīt kvalitatīvu alternatīvu gaļas pārstrādes produktiem. Šī vīzija nav mainījusies arī šobrīd un gaļas pārstrādes ceha atvēršana to ļaus darīt daudz lielākā mērogā. Ceha produkcija būs unikāla ne tikai augstās kvalitātes un piegādātajiem izvirzīto strikto dzīvnieku labturības prasību dēļ, bet arī recepšu ziņā. Sortimentā būs arī pēc vietējām tradicionālām receptēm tapuši produkti un jaunas garšas tendences,” informēja uzņēmuma “Skai Baltija” valdes loceklis Rūdolfs Rubenis.

Gaļas un citu izejvielu iegādē uzņēmums dos priekšroku piegādātājiem no Latvijas, tādējādi motivējot un atbalstot vietējos zemniekus, kuri var piedāvāt bioloģisku produkciju, kā arī lopkopjus un putnkopjus, kuri ievēro augstos dzīvnieku labturības standartus.

Līdz ar darbības uzsākšanu, cehā tiks nodrošinātas vairāk nekā 50 darba vietas gan gaļas apstrādē, gan noliktavu telpās.

Publicitātes foto.

Uzņēmums “Skai Baltija” dibināts 1998.gadā. SIA “Skai Baltija” nodarbojas ar pārtikas produktu ražošanu un mazumtirdzniecību.

2017.gadā uzņēmums strādāja ar 30,095 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,7% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa samazinājās 8,6 reizes – līdz 41 291 eiro, liecina “Firmas.lv” dati.

“Skai Baltija” īpašnieki ir Rūdolfs Rubenis (80%) un Andris Lontons (20%)

LA.lv