Laukos

Veikalu tīkls “top!”: Mazumtirdzniecībā Latvijā patlaban ir ļoti ievērojama konkurence 0

Ilustratīvs attēls. Publicitātes foto

Mazumtirdzniecībā Latvijā patlaban ir ļoti ievērojama konkurence, atzina vietējā veikalu tīkla “top!” mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ilze Priedīte.

“Konkurence mazumtirdzniecībā ir ļoti ievērojama, katrs no tirgus dalībniekiem domā par novitātēm un klientu piesaisti. Visi saskaramies ar darba spēka trūkumu, kā arī cilvēku skaita samazinājumu Latvijas reģionos,” viņa sacīja.

Viņa piebilda, ka drīzumā Latvijas tirgū ienāks jauns spēlētājs – “Lidl”, kas ietekmēs mazumtirdzniecību tādās pilsētās kā Tukums, Liepāja un Jūrmala.

Priedīte arī atzīmēja, ka “top!” ir izteikti reģionāls veikalu tīkls un visvairāk jeb 32% tīkla veikalu darbojas tieši Kurzemē. Turpretī Vidzemē ir 23% veikalu, Rīgas rajonā – 16%, no kuriem septiņi atrodas Rīgā, Latgalē – 15%, savukārt Zemgalē – 14%.

Kā ziņots, vietējā veikalu tīkla “top!” apgrozījums pērn bija 304 miljoni eiro, kas ir par 25% vairāk nekā 2016.gadā, kad tas bija 243 miljoni eiro.

Latvijā ar preču zīmi “top!” Latvijā patlaban darbojas 272 pārtikas veikals, no tiem 149 ir “top!” un 123 ir “mini top!” veikali, kuri pieder 20 vietējiem uzņēmumiem – SIA “Firma Madara 89”, AS “LPB”, AS “Diāna”, SIA “Lars Limited”, SIA “Gabriēla”, SIA “Dekšņi”, SIA “Mārksmens”, SIA “Madara 93”, SIA “AA & Co”, SIA “Krista-A”, AS “Roga-Agro”, SIA “ESSA”, SIA “G.A.L.”, SIA “Lekon”, SIA “Ogres Prestižs”, SIA “Pārtikas veikalu grupa”, SIA “Oregano”, SIA “SP”, SIA “Palmas-S” un SIA “LM Jūrmala”.

Pirmais veikalu tīkla “top!” veikals tika atvērts 2000.gada jūnijā Liepājā. Savukārt 2003.gada janvārī tika izveidots veikalu tīkls “top!”, apvienojoties trīs Latvijas uzņēmējiem – SIA “Firma Madara 89”, AS “LPB” un AS “Diāna” un dibinot SIA “Iepirkumu grupa” ar mērķi attīstīt vietējo pārtikas un nepārtikas mazumtirdzniecības tīklu Latvijā. Kopš tā laika tiek nodrošināta arī vienota iepirkumu sistēma, mārketinga pakalpojumi un komunikācija.

Veikalu tīklam “top!” mārketinga pakalpojumus sniedz SIA “Iepirkumu grupa”. Atbilstoši “Firmas.lv” datiem “Iepirkumu grupas” apgrozījums 2017.gadā bija 25,269 miljons eiro, bet peļņa 20 114 eiro. SIA “Iepirkumu grupa” dibināta 2003.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 107 109 eiro.

LA.lv
LA
Laukos.lv
Laukos
“Rimi”: Pateicoties samazinātajam PVN, vietējās ražas pārdošanas apjomi dubultojušies
21 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
“Food Union” iegulda 1,12 miljonus eiro zīmola “Lakto” attīstībā
23 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Novembra nogalē Jelgavā notiks vērienīga zivsaimniecības konference
23 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
No jaunā gada maksāsim ne tikai par gāzi 3
2 stundas
LE
LETA-INTERFAX
Latvijā
Gobzems vai Pabriks? Vējonis atbild, kā rīkosies tālāk 1
1 stunda
LA
LA.lv
Ekonomika
Pie lidostas noticis agresīvs incidents. Apsvērs radikālus risinājumus
1 stunda
LA
LA.lv
Latvijā
Guntis Kalme: Nedomāsim, ka patriotisms ir pārliecība par savas valsts perfektumu 1
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Pie apvāršņa parādās grupējums, kas izkrāpj pamatīgas naudas summas. Andis brīdina citus
2 stundas