Laukos
Bizness

Veikalu tīkls ” top!” pērn sasniedzis 304 miljonu eiro apgrozījumu0

Ilustratīvs attēls. Publicitātes foto

Vietējā veikalu tīkla “top!” apgrozījums pagājušajā gadā sasniedzis 304 miljonus eiro, kas ir 25% vairāk nekā 2016.gadā, informē uzņēmuma komercdirektors Edijs Bergmanis.

Pērn kopumā tika atvērti 44 veikali, nostiprinot lielākā vietējiem uzņēmējiem piederošā veikalu tīkla un trešā lielākā mazumtirdzniecības veikalu tīkla pozīcijas Latvijā.

“Šis ir augstākais apgrozījuma rādītājs kopš veikalu tīkla “top!” dibināšanas 2000.gadā. Esam gandarīti par rezultātiem, kas nebūtu iedomājami bez uzņēmēju neatlaidības, uzticamajiem darbiniekiem, vietējiem ražotājiem un piegādātājiem,” norādīja Bergmanis.

Viņš arī atzina, ka pērn bija vairāki notikumi, kas atstājuši pozitīvu ietekmi uz veikalu tīkla attīstību un apgrozījuma rādītājiem. Palielinot preču sortimentu, pielāgojot veikalus darbinieku un klientu ērtībām, kā arī uzklausot vietējo iedzīvotāju ieteikumus, ieguldīti līdzekļi jaunu veikalu būvniecībā, iegādāto īpašumu renovēšanā, telpu paplašināšanā, kā arī ražošanas iekārtu iegādē un modernizēšanā.

Kā būtisks notikums tiek minēts apvienošanās darījums, kad 2016.gada nogalē SIA “Firma Madara 89 īpašumi” iegādājas SIA “Antaris” un AS “NIDL” aktīvu daļu ar 31 veikalu, kuru atvēršana 2017.gadā vienlaikus veicināja arī veikalu tīkla paplašināšanos Latgalē. Tāpat arī uzņēmuma SIA “LM Jūrmala” pievienošanās, palielinot veikalu tīkla “top!” partneru skaitu līdz 20.

Arī šogad darbi pie esošo veikalu modernizēšanas un jaunu būvniecības turpinās. Tiek plānotas un arī norisinās sarunas par īpašumu iegādēm vairākās Latvijas pilsētās. Tāpat iecerēts palielināt veikalu skaitu Rīgā, savukārt reģionos plānots atvērt vismaz desmit “top!” un “mini top!”. Šī gada janvārī durvis vēris veikals Valdlaučos, bet martā – Jelgavā.

Šobrīd Latvijā ir 272 veikali “top!”, no kuriem visvairāk jeb 32% darbojas Kurzemē, kur tieši Liepājā nu jau gandrīz pirms 18 gadiem tika atvērts pirmais veikals “top!”. Vidzemē ir 23% veikalu, Rīgas rajonā – 16%, no kuriem septiņi atrodas Rīgā, Latgalē – 15%, savukārt Zemgalē – 14%.

Veikalu tīkls “top!” ir lielākais Latvijas uzņēmējiem piederošais veikalu tīkls, kā arī trešais lielākais mazumtirdzniecības veikalu tīkls Latvijā. Ar preču zīmi “top!” Latvijā šobrīd darbojas 272 pārtikas veikali, no tiem 149 “top!” un 123 “mini top!”, kuri pieder 20 vietējiem uzņēmumiem: SIA “Firma Madara 89”, AS “LPB”, AS “Diāna”, SIA “Lars Limited”, SIA “Gabriēla”, SIA “Dekšņi”, SIA “Mārksmens”, SIA “Madara 93”, SIA “AA & Co”, SIA “Krista-A”, AS “Roga-Agro”, SIA “ESSA”, SIA “G.A.L.”, SIA “Lekon”, SIA “Ogres Prestižs”, SIA “Pārtikas veikalu grupa”, SIA “Oregano”, SIA “SP”, SIA “Palmas-S” un SIA “LM Jūrmala”. Kopumā tiek nodrošināts vairāk nekā 4000 darbavietu, atbalstot vietējos ražotājus un piegādātājus visā Latvijā.

LA.lv