Laukos
Gaļa un zivis

Veiktas izmaiņas Āfrikas cūku mēra otrajā un trešajā riska zonā 0

Foto-LETA

Veiktas izmaiņas Āfrikas cūku mēra (ĀCM) otrajā un trešajā riska zonā Latvijā, liecina informācija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Dzīvnieku infekcijas slimību uzraudzības daļas vecākā eksperte Daiga Zvidriņa aģentūrai LETA pastāstīja, ka atbilstoši Eiropas Savienības normatīviem Jelgavas novada Jaunsvirlaukas, Valgundes, Kalnciema un Līvbērzes pagastā, Ozolnieku novada Salgales pagastā, Neretas novada Mazzalves pagastā, Vecumnieku novada Kurmenes pagastā, Tērvetes novada Bukaišu pagastā, Auces novada Bēnes, Ukru, Lielauces un Vītiņu pagastā, Dobeles novada Penkules un Zebrenes pagastā, Brocēnu novada Blīdenes pagastā, kā arī Saldus novada Novadnieku, Kursīšu un Zvārdes pagastā ir atceltas iepriekš noteiktās ĀCM trešā riska zonas, vienlaikus iekļaujot tās ĀCM otrajā riska zonā.

Savukārt ĀCM pirmajā riska zonā nav veiktas izmaiņas.

jau ziņots, ka pirmā riska zona tiek noteikta kā aizsardzības zona ap trešo vai otro riska zonu. Dzīvas cūkas un cūkgaļu no šīs zonas drīkst izvest, ievērojot PVD noteiktās biodrošības normas.

Otrā riska zona tiek noteikta pēc cūku mēra gadījumu konstatēšanas tikai savvaļas cūku populācijā. No šīs zonas aizliegts pārvietot dzīvas mājas cūkas. Savukārt cūkgaļu, kā arī gaļas izstrādājumus drīkst izvest, ievērojot PVD noteiktās biodrošības normas.

Trešā riska zona tiek noteikta pēc cūku mēra gadījumu konstatēšanas mājas cūku novietnēs un savvaļas cūku populācijā. No šīs teritorijas nedrīkst izvest ne dzīvas cūkas, ne cūkgaļu un tās izstrādājumus, ne arī mežacūku gaļu un tās izstrādājumus.

LA.lv
LA
Laukos.lv
Laukos
Vai apdraudēta bezmaksas piena un augļu izdale skolās? Briselē spriedīs par programmas finansējumu
9 stundas
LA
Laukos.lv
Laukos
Viedoklis. Ukraiņu olu rēgs klīst pa Latviju
9 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Amerikāņi atjauno ‘Massey Ferguson’ traktorus
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

DK
Dace Kokareviča
Kultūra
Olande un Maļorka vai Ālandi un Maljorka? Mainās īpašvārdu rakstība
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Taksistu konflikts lidostā: policija sāk lietvedību
3 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 1
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Avārijā uz Ventspils šosejas gājis bojā autovadītājs
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Latvijas uzņēmuma interesēs mēģināts uzpirkt Lietuvas Bruņoto spēku virsnieku
2 stundas