Laukos
Politika

Vējonis: Jānodrošina, lai tiešmaksājumi Latvijai sasniegtu ES vidējo līmeni0

Foto: LETA/Zane Bitere

Būtiski panākt tiešmaksājumu izlīdzināšanu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu starpā, Latvijai nākamajā plānošanas periodā nodrošinot tos ES vidējā līmenī, šodien tikšanās laikā ar zemkopības ministru Kasparu Gerhardu (VL-TB/LNNK) uzsvēra Raimonds Vējonis.

Kā informēja Valsts prezidenta kancelejā, abas amatpersonas bija vienisprātis, ka prioritāri nepieciešams aktīvi strādāt pie Latvijas interešu aizstāvēšanas jautājumā par ES Kopējo lauksaimniecības politiku (KLP) pēc 2020. gada.

Papildus tam par savas darbības prioritāriem jautājumiem zemkopības ministrs izvirzījis līdzsvarotas lauku ekonomikas attīstības nodrošināšanu, mežu ilgtspējīgu atjaunošanu, darbu pie pievienotās vērtības nodokļa likmes samazināšanas svaigas pārtikas produktiem, piemēram, svaigai gaļai un zivīm, kā arī atbalstu Zaļā publiskā iepirkuma prasību piemērošanai un ievērošanai valsts un pašvaldības iestādēs, norādījis Gerhards.

Vējonis Rīgas pilī tikās arī ar ekonomikas ministru Ralfu Nemiro (KPV LV) un vērsa uzmanību, ka līdzšinējā Ekonomikas ministrijas īstenotā enerģētikas plānošanas politika ir bijusi nepietiekama. Valsts prezidents norādīja, ka trūkst stratēģiska skatījuma nozares nākotnes attīstībai un aicināja ekonomikas ministru tādu izstrādāt.

“Enerģētikas politika skar ne tikai būtiskas Latvijas valsts starptautiski uzņemtās saistības, bet tas ir valsts drošības jautājums,” uzsvēra Vējonis.

Savukārt ekonomikas ministrs informēja, ka par savas darbības prioritātēm izvirzījis darbu pie obligātās iepirkuma komponentes likvidēšanas un atbalsta nodrošināšanas Latvijas uzņēmumu eksportspējas veicināšanai un jaunuzņēmumiem.

Vējonis ir sācis tikšanos ar Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) vadītās valdības ministriem, lai uzklausītu ministru redzējumu par viņu pārraugāmajās nozarēs veicamajiem darbiem un prioritātēm 2019. un turpmākajos gados. Valsts prezidents plānojis tikties ar visiem Kariņa vadītās valdības ministriem.

LA.lv