Bizness, Graudu pārstrāde

Vēl nedēļu var pieteikt labāko alu un kvasu konkursam “Baltic Beer star”

Baltijas valstu alus, kvasa un iesala dzērienu ražotājiem vēl nedēļu – līdz 30.augustam iespējams pieteikt savu produkciju 5. Starptautiskajam alus, kvasa un iesala dzērienu konkursam “Baltic Beer Star 2017”, kurā profesionāla konkursa žūrija 12 ekspertu sastāvā noskaidros izcilākos šā gada alus, kvasa un iesala dzērienus Baltijas tirgū.

Konkursu tradicionāli rīko Latvijas alus, iesala dzērienu un kvasa biedrība “Alus brālība” sadarbībā ar Latvijas alus darītāju savienību, un tas šogad notiks no 4.-8.septembrim viesnīcā “Radisson Blu Ridzene Hotel”. Konkursa mērķis – veicināt kvalitatīvas un nekaitīgas produkcijas ražošanu un uzlabot piedāvājumu patērētājiem, celt produkcijas atpazīstamību un konkurētspēju Baltijas un Eiropas tirgū.

Šogad “Baltic Beer Star” konkursa oficiālajās degustāciju sesijās tiks vērtēta hibrīdā jeb jauktā alus grupa, kā arī kvass un bezalkoholiskie iesala dzērieni, uzsvaru liekot uz patērētāju vidū popularitāti ieguvušiem alus veidiem ar dažādām piedevām un garšām, alus kokteiļiem, šo dzērienu kvalitātes un atbilstības novērtēšanu atbilstoši starptautiski noteiktajām prasībām.

Nozares eksperti vērtēs degustējamā produkta izskatu, garšas, aromātu un to nianses pēc standartiem, kuri izstrādāti, vadoties pēc “World Beer Cup” alus konkursa stilu apraksta un specifikācijām un “European Beer Star” alus kategoriju apraksta, papildinot to ar Baltijas valstīs tradicionāli ražoto kvasu un iesala dzērienu aprakstiem.

Šā gada konkursa komisiju vadīs ilggadējā alus eksperte Astrīda Ruško, kura savu darba mūžu veltījusi alum un darbam AS “Cēsu alus” un AS “Aldaris”. Komisijā izaicināti arī LLU pārtikas tehnoloģijas fakultātes mācību spēki, Baltijas alus ražošanas nozares tehnologi un alus someljē.

“Baltic Beer Star” konkursa laureāti tiks apbalvoti ar medaļām, kuras izstrādājis medaļu mākslinieks un Latvijas Mākslas akadēmijas tēlniecības katedras vadītājs Bruno Strautiņš un kaltas Lietuvas kaltuvē “Alpera”. 

Alus darītavas, kuras uzvarējušas konkursā, ar šo medaļu attēliem drīkst rotāt savu produkciju, apliecinot tās kvalitāti un konkurētspēju. Ja uz dzēriena marķējuma redzama kāda no “Baltic beer star” konkursā iegūtajām medaļām, par kvalitāti nav jāšaubās, tas noteikti būs izcils garšu harmonijas paraugs.

DSC_0855-1

Pievienot komentāru