Laukos
Bizness

Ventspilī zvejnieki bijušās zvēraudzētavas teritorijā izbūvē zivju saldētavu 0

Foto LETA

Ventspilī, bijušās zvēraudzētavas teritorijā, pabeigti jaunas zivju saldētavas būvdarbi, informēja Ventspils brīvostas pārvaldes sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Ieviņa.

Zivju saldētavu uzbūvējusi biedrība “Nacionālās zvejniecības ražotāju organizācija”, piesaistot Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda finansējumu. Projekta kopējās izmaksas ir 2,1 miljons eiro.

Saldētava izbūvēta Ventspils brīvostas teritorijā Talsu ielā 200 – padomju laikā tur 7,3 hektārus lielā platībā darbojās zvēraudzētava, bet pēc Latvijas neatkarības atgūšanas teritorija ilgstoši netika izmantota. Šī gada februārī Ventspils brīvostas pārvalde sāka teritorijas sakārtošanas darbus – nojauca vecos graustus, izveda būvgružus un nolīdzināja teritoriju tādā apjomā, lai varētu sākt saldētavas būvniecības darbus.

Nacionālās zvejniecības ražotāju organizācija saldētavu ēkas vajadzībām nomā 1,6 hektārus no bijušās zvēraudzētavas teritorijas. Ēkas būvdarbi ir pabeigti, bet vēl turpinās saldētavai pieguļošās teritorijas labiekārtošanas darbi. Tuvāko mēnešu laikā ēkā tiks pabeigta saldēšanas iekārtu uzstādīšana un ieregulēšana. Plānots, ka saldētava darbu sāks nākamā gada pavasarī. Biedrības pārstāvji pauda cerību, ka saldētava būs nozīmīgs palīgs visa reģiona zivsaimniekiem.

Saldētavas ēka ir pirmā industriālā ēka, kas uzbūvēta Talsu ielā 200, bet Ventspils brīvostas pārvalde šo teritoriju piedāvās izmantot arī citiem investoriem. Šogad Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā projektā “Pievedceļi Ventspils brīvostas teritorijā esošajiem termināļiem un industriālajām zonām” Talsu ielā 200 tika izbūvēts arī jauns piebraucamais ceļš 315 metru garumā ar divvirzienu kustību un gājēju ietvi, kā arī stāvvietas 50 vieglajām un septiņām kravas automašīnām.

LA.lv