Laukos
Bizness

Ventspils brīvostā darbu sāk jaunā graudu pārkraušanas noliktava0

Foto LETA

Lielākais specializētais graudu terminālis Latvijā – AS “Ventspils Grain Terminal” – īstenojis investīciju programmu graudu un citu pārtikas kravu pārkraušanas kompleksa paplašināšanai un modernizācijai.

Papildus termināļa pirmajai kārtai, kas būvēta 2005.gadā, jaunā investīciju projekta ietvaros tika uzcelta un nodota ekspluatācijā jauna universāla noliktava lauksaimniecības produktu uzglabāšanai ar kopējo ietilpību vairāk nekā 30 000 tonnas, bunkura svari kuģu iekraušanai, vagonu izkraušanas mezgls, jaunās tehnoloģiskās līnijas kuģu un sauszemes transporta iekraušanai un izkraušanai.

Kopējā termināļa caurlaides spēja projekta īstenošanas rezultātā būs divi miljoni tonnu pārtikas kravu gadā.

Kopējās projekta investīcijas bija septiņi miljoni eiro. Kredīta līdzfinansējumu, tāpat kā iepriekš, nodrošināja uzņēmuma finanšu partneris – AS ” Luminor banka” (iepriekš “Nordea Banka”).

Jaunais objekts ļaus papildus tradicionālajām graudu kravu plūsmām piesaistīt dažādas granulētas kravas, kā arī eļļas un pākšaugu kultūru kravas, tādējādi būtiski paplašinot Ventspilī pārkraujamo lauksaimniecības kravu nomenklatūru.

Kā norāda uzņēmumā, interesi par jauno objektu jau ir izrādījuši sauso cukurbiešu graizījumu, saulespuķu sēklu, kurināmo granulu eksportētāji, kā arī dažādu spraukumu, jēlcukura eksportētāji, importētāji un pārstrādātāji, kombinēto barību ražotāji. Pirmie līgumi par granulēto kravu pārkraušanu jau ir noslēgti.

“Šī projekta īstenošanas rezultātā terminālis no šauri specializēta graudu termināļa kļūs par universālu termināli jebkādu lauksaimniecības produktu pārkraušanai kā virzienā “uz jūru”, tā arī “no jūras”. Turklāt vienlaicīgās uzglabāšanas apjoms palielināsies no 70 000 līdz 100 000 tonnām dažādu kravu, kas ļauj vienlaicīgi uzkrāt divas “Panamax” tipa kuģu partijas un vienlaicīgi strādāt gan ar eksporta, gan importa kravu plūsmām. Universālisms – tas ir galvenais faktors uzņēmuma konkurētspējas nodrošināšanai augošas konkurences apstākļos,” norādīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Vladislavs Šafranskis.

Plānots, ka 3.novembrī Ventspilī notiks svinīgs pasākums par godu AS “Ventspils Grain Terminal” otrās kārtas universālā kompleksa graudu kravu pārkraušanai nodošanai ekspluatācijā. Oficiālais pasākums sāksies plkst.16 pie jaunuzbūvētās noliktavas uzņēmuma teritorijā Dzintaru ielā 15.

LA.lv