Cūkkopība, Gaļa un zivis

Vērienīgā konferencē Rīgā spriedīs par Āfrikas cūku mēra izplatību

Lai debatētu par Āfrikas cūku mēra (ĀCM) izplatības ierobežošanas iespējām, šā gada 1.un 2.jūnijā Zemkopības ministrijā notiks starptautiska konference.

Plānots, ka tajā piedalīsies Eiropas Savienības (ES) veselības un pārtikas drošības komisārs Vītenis Andrjukaitis, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, kā arī ES un trešo valstu lauksaimniecības ministri un veterināro dienestu vadītāji.

Konferencē sērgas skarto valstu lauksaimniecības ministri un veterināro dienestu vadītāji pārrunās slimības izplatību, ierobežošanu un aktualitātes.

Konferenci rīko Zemkopības ministrija sadarbībā ar Eiropas Komisiju.

Jau vēstīts, ka mežacūku populācijā ĀCM šogad konstatēts 510 mežacūkām 56 novadu 119 pagastos. Mājas cūku populācijā ĀCM šogad 13.janvārī skāra “Ancers” fermu “Rukas” Krimuldas novadā, kur nedēļas laikā likvidētas 5023 cūkas. Savukārt 7.februārī sērga uzliesmoja kompānijas otrajā fermā Salaspils novada “Bunčos”, kur likvidēts vairāk nekā 8500 cūku ganāmpulks.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

3 Komentāri

 1. Latvija konferencē varēs palepoties ES un trešo valstu pārstāvjiem, kā ražot biodegvielu, miltus un biogāzi no Latvijas šķirnes mājas cūkām tās masveidā nogalinot un utilizējot!

 2. Kārtējā naudas bezjēdzīga izsaimniekošana, kungiem būs baļļuks!
  Latvijai nav ar ko dižoties, ACM paredzēto naudu izsaimniekoja PVD ar Baloža un Dūklava rīkojumiem, zemnieki saņēma tikai sodus un bezjēdzīgus rīkojumus, kuru īstenošanai bija jāatver, jau tā tukšās kabatas.
  PVD darboņi kļuva bagātāki, ACM pārgāja pāri Latvijai neapstājoties.
  Ja šī nauda būtu atdota zemniekiem, biodrošības pasākumu ieviešanai, vismaz mājas cūkas būtu pasargātas un daudzi zemnieki nebūtu likvidējuši savas cūkas!
  Zēl, ka Igaunijā un Lietuvā ir gudrākas valdības!!!
  Kaimiņiem galvenais ir zemnieks, nevis ierēdnis!
  Varbūt konferencē varētu kāds ierosināt Dūklavu un Balodi saukt pie kriminālatbildības???

Pievienot komentāru