Laukos

Vērienīgi plāni. “Līgo auto” bērza saplākšņa ražošanā ieguldīs 50 miljonus eiro0

Foto LETA

Mežistrādes un kokmateriālu pārvadājumu pakalpojumu sniedzējs “Līgo auto”, kas otrdien no valdības saņēma uzņēmuma ienākuma nodokļa (UIN) atlaidi 11,39 miljonu eiro apmērā, jaunas ražotnes būvniecībā laminētā bērza saplākšņa ražošanai ieguldīs 50 miljonus eiro, informēja uzņēmuma valdes loceklis Viesturs Krēvics.

Finansējuma avots investīciju projekta realizācijai ir uzņēmuma pašu līdzekļi, kā arī bankas kredīts. Krēvics atturējās atklāt, kā, ņemot vērā uzņēmuma apgrozījuma apmēru, izdevies piesaistīt finanšu resursus tik vērienīga projekta realizācijai. Kā liecina “Firmas.lv” dati, “Līgo auto” apgrozījums pērn bija 1,025 miljoni eiro, un tas strādāja ar 5814 eiro peļņu.

“Ekonomikas ministrija (EM) projektu ir izvērtējusi, ir iesniegts biznesa plāns ar visiem aprēķiniem un izklāstu, kā tas notiks. Projektu realizēsim trīs etapos. Viss ir saplānots un izdarāms, bet plašāk pagaidām to nekomentēsim,” viņš teica.

Projektu paredzēts realizēt līdz 2022.gadam un tas ir sadalīts trijos etapos. “Pēc projekta īstenošanas būs jauna ražotne, kas nodrošinās laminētā bērza saplākšņa ražošanu, kas uzņēmumam ir pilnīgi jauns darbības veids. Plānotais ražošanas apmērs ir 50 000 kubikmetru gatavās produkcijas gadā,” sacīja Krēvics.

Lēmums par projekta īstenošanu pieņemts, ņemot vērā tirgus situāciju un pieprasījumu.

“Situācija tirgū ir tik mainīga, ka šobrīd negribētu sīkāk komentēt tirgus. Ir ieguldīts liels darbs, lai projektu uzsāktu un realizētu, bet vēl lielāks un intensīvāks darbs mums ir priekšā, lai projektu varētu realizēt,” teica Krēvics, piebilstot, ka 99% laminētā bērza saplākšņa plānots realizēt ārvalstīs.

Tāpat viņš pastāstīja, ka pēc investīciju projekta īstenošanas uzņēmums pārprofilēsies un kokapstrāde kļūs par dominējošo uzņēmējdarbības formu. Taču, neraugoties uz to, “Līgo auto” turpinās nodarboties arī ar mežistrādi, kā arī kokmateriālu pārvadājumiem un automašīnu remontem.

Pēc viņa sacītā, investīciju projekta kopējās izmaksas būs apmēram 50 miljoni eiro, bet Ekonomikas ministrijā apstiprinātās investīciju projekta attiecināmās izmaksas ir 45 580 000 eiro, no kurām uzņēmuma ienākuma nodokļa (UIN) atlaidi 11 395 000 eiro apmērā uzņēmums saņems pēc projekta īstenošanas.

Kā liecina SIA “Firmas.lv informācija, SIA “Līgo auto” reģistrēta 2009.gadā, pamatkapitāls ir 138 430 eiro. Uzņēmums pilnībā pieder Annai Ramoliņai.
Vairāk par uzņēmumu lasiet šeit

LA.lv