Laukos
Tehnika

“Versatile/Rostselmash” sezonas jaunumi kombainu segmentā0

Jauno sestās klases graudu novākšanas kombainu RSM 161 kompānija Versatile/Rostselmash prezentēja jau 2014. gada beigās. Tajā kulšanas sistēma izpildīta pēc šādas shēmas: 800 mm kuļtrumulis, bīters, 750 mm trumulis separators, bīters. Tā aprīkota ar elastīgu kuļkurvi ar automātisko elektronisko kuļspraugu regulēšanu. Pirms padošanas kulšanai masa tiek izlīdzināta un paātrināta ar paātrinātājbīteru slīpkamerā, kurai ir regulējams triecienleņķis. Kulšanas agregātā izmantota autonomā papildapkūluma iekārta.

Sablīvētās masas attīrīšanai tiek izmantota divkaskāžu sistēma Opti Flow. Procesu uzlabo pirkstveida siets uz sagatavošanas dēļa. Uz augšējā sieta realizēta viļņveida tehnoloģija: ķemmītēm ir dažādi izmēri, kas nodrošina vienmērīgāku gaisa plūsmas sadali un novērš garakotainu vārpu iesprūšanu sietā.

Divplūsmu turbīnventilatora ar elektronisko vadību griešanās ātrums tiek regulēts no kabīnes un atspoguļojas uz speciāla paneļa. Kuļmašīnas attīrīšana notiek ar augšējā sieta dinamiskās izlīdzināšanas sistēmu: strādājot nogāzēs, tai tiek ziņots par šķērssvārstībām, kas vērstas slīpuma pretējā virzienā ar amplitūdu, kas atkarīga no lauka slīpuma. Bunkuram ir vairāk nekā 4 m augstums, un tas aprīkots ar vibrostimulētāju.

Mašīnas izkrāvējgliemeža ražīgums ir 115 l/sek., tāpēc pilnu bunkuru var izkraut divās minūtēs. Lai ekonomētu degvielu, izkraušanas laikā kuļmašīnas pievadu var atslēgt. Uz pļaujmašīnas Power Stream izmantots tītavu hidropievads ar sinhronā pievada funkciju, kas automātiski izmaina griešanās ātrumu atkarībā no kombaina kustības ātruma. Bāzes komplektācijā tehnika aprīkota ar pelavu izkliedētāju.

2016. gadā kompānija demonstrēja jauno trešās klases graudu novākšanas kombainu Nova, kas radīts uz jaunās globālās platformas bāzes, par kuras pamatu savukārt kalpoja divtrumuļu kastīšu modelis RSM 161. Kombaina Nova sērijveida ražošana sākusies tikai šogad, turklāt būs pieejami modeļi ar pilnu piedziņu, gubotāju, smalcinātāju, kā arī Eiropas ekoloģisko normu prasībām pielāgotiem dzinējiem.

Žurnāla AgroTops 2017.g. augusta numura vāks
Žurnāla AgroTops 2017.g. augusta numura vāks

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk žurnāla Agrotops šā gada augusta numurā

LA.lv
LA
LA.LV
Laukos
Preiļos informēs par iespējām piesaistīt ES finansējumu lauku saimniecībām
2 dienas
LE
LETA
Laukos
“Lazdonas piensaimniekam” pērn apgrozījuma pieaugums
2 dienas
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
Nacionālo pārtikas ražošanas uzņēmumu – aizvien mazāk 2
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GL
Gunta Lūse
Latvijā
“Latvieši ir malači. Daļa gan aizbrauc, bet daudzi paliek un strādā.” Stāsts par Inesi Bērziņu Latgalē
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Siguldā autoceļš draud ieslīdēt Gaujā 1
2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Jaunākā sinoptiķu prognoze 7 dienām: kas gaidāms nedēļas sākumā un beigās
6 stundas
Barbara Ālīte
Latvijā
Latvijas tuvumā manīta Krievijas armijas zemūdene, velkonis un korvete
1 stunda
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Samoilovs un Šmēdiņš izcili, Maskavā atkal skan Latvijas himna
3 stundas