Laukos
Bizness

Vetārsti aicina pārtraukt konfliktu starp LLU vadību un fakultātes mācībspēkiem0


Latvijas Lauksaimniecības universitāte
Latvijas Lauksaimniecības universitāte
Foto LETA

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) aicina zemkopības ministru Jāni Dūklavu (ZZS) iesaistīties Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) vadības un augstskolas Veterinārmedicīnas fakultātes (VMF) mācībspēku konflikta atrisināšanā, informēja LVB.

“Neziņa par studiju nākotni Latvijā un LLU vadības liktie šķēršļi kvalitatīva mācību procesa nodrošināšanai radījuši satraukumu studentos,” norāda LVB priekšsēdētāja Māra Viduža, piebilstot, ka šādā situācijā LVB kā vienīgai Latvijas veterinārārstus apvienojošai organizācijai nav tiesību norobežoties no problēmas risināšanas.

Pēc viņas teiktā, rīkojums, ar kuru uzsāktas disciplinārlietas pret 17 VMF mācību spēkiem, esot absurds, jo uzliekot par pienākumu veterinārārstiem sniegt tādas ziņas, kuru nav un nevar būt darbinieku rīcībā. “Šādas LLU vadības darbības, kas vērstas pret VMF mācībspēkiem civilizētās valstīs dēvē par psiholoģisko teroru. Turklāt vēršanās notiek ne tikai pret šobrīd darba vietā esošajiem darbiniekiem, bet arī veterinārārstiem, kuri ir darba nespējīgi slimības vai citu iemeslu dēļ,” norāda LVB.

Vienīgais risinājums, lai VMF nodrošinātu kvalitatīvu mācību procesu un izvairītos no tiesvedības starp konfliktā iesaistītajām pusēm, ir aktīva zemkopības ministra rīcība, pārtraucot konfliktu, uzskata biedrības vadītāja.

Portāls “lsm.lv” oktobra sākumā vēstīja, ka Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) LLU arodorganizācijas biedriem ir izveidojies darba strīds ar LLU vadību jautājumā par akadēmiskā personāla darba slodzi un darba samaksu. Jau šī gada aprīlī LLU arodorganizācija vērsās LIZDA ar lūgumu izvērtēt LLU rektores rīkojuma atbilstību Ministru kabineta noteikumiem par pedagogu darba samaksu.

LLU Veterinārmedicīnas fakultātes dekāns Ilmārs Dūrītis norādīja, ka līdz ar šī konflikta sākumu, izlaiduma dienā universitātes vadība saistībā ar fakultātes darbu sāka iekšējo auditu, kam vēlāk sekoja disciplinārlietas pret mācībspēkiem. “Man ir pamats aizdomām, ka šādā veidā universitātes vadība grib apklusināt fakultātes mācībspēkus, kas ir skaļi pauduši savu viedokli,” “lsm.lv” pauda Dūrītis.

Iekšējā audita ietvaros universitātes rektores Pilveres parakstīts rīkojums septembra vidū veterinārārstiem, kas vienlaikus ir mācībspēki, liek detalizēti aprakstīt darba gaitas no 1.janvāra līdz 31.maijam, iekļaujot klientu adreses un kontaktinformāciju. Mācībspēki sagatavojuši atbildi, ka viņi noteiktajā termiņā šo atbildi nevar sagatavot.

Veterinārās klīnikas direktores amata pienākumu izpildītāja Jevgēnija Kondratjeva norādīja, ka auditā prasīto informāciju viņa auditoriem ir iesniegusi jau vasaras sākumā. Mācībspēkiem gan prasīta detalizētāka informācija. Viņa pauda neizpratni, kāpēc vēlreiz kas tāds tiek prasīts.

Tā kā veterinārārsti prasību nebija izpildījuši, vismaz 17 klīnikas darbinieki ir saņēmuši rektores parakstītas vēstules ar paziņojumu par disciplinārlietas uzsākšanu.

LA.lv